← НАЗАД НА БОЗА
Како децата го доживуваат разделувањето на своите родители?

Како децата го доживуваат разделувањето на своите родители?

Една од најчестите грешки за развод помеѓу партнерите, е кога едниот партнер смета дека со разводот ќе го натера другиот партнер да го смени...

Моето семејство | Нема коментари

Допири со кои ќе го излудите… таму доле

Допири со кои ќе го излудите… таму доле

Има многу пози кои можеби до сега и сте ги усовршиле, но сигурно не сте знаеле дека има многу начини како да го возбудите партнерот и тоа само со допир,...

Секс и Односи | Нема коментари

Одмор само за оние со длабок џеб

Одмор само за оние со длабок џеб

Вилата "Casa Hannah" има совршена местоположба во центарот на Семинјак, најлуксузниот дел на Бали. Сместена на само 45 минути од аеродромот, ултра модерната и...

Патувај | Нема коментари

Еликсир за болно грло

Еликсир за болно грло

Настрана од вирусите, другиот главен виновник за појавата на болки во грлото,е климатизацијата, која излегува како меч со две острици. Од една страна,...

Здраво тело | Нема коментари

Чоколадни топчиња

Чоколадни топчиња

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 175 мл слатка павлака со 45% масленост * 300 г темно чоколадо со над 60% чоколадна маса, растопено * 30 г несолен путер, растопен * 3...

Мојата кујна | Нема коментари

Пилинг со млеко и сол

Пилинг со млеко и сол

Подгответе ја кожата за есен, па со пилингот на природна база отстранете ги мртвите клетки од неа. Кожата има својство сама да се обновува, но потребно и...

Брзо и Корисно | Нема коментари

За рамен стомак потребнa е само 21 минута на ден…

За рамен стомак потребнa е само 21 минута на ден…

После долгите изговори, празнични атмосфери и временски „ неприлики “… нашето тело е спремно за позитивни промени… Секако дека ова е совршен период...

Убавина | Нема коментари

Во доматите има супстанција што го стопира ширењето на карциномот!!!

Во доматите има супстанција што го стопира ширењето на карциномот!!!

Гените на традиционалните домати можат да бидат извор на сериозна алтернатива во борбата против онколошките болести, тврди екипа експерти од Шведска...

Здраво тело | Нема коментари

Неколку работи кои секој татко треба да го научи својот син

Неколку работи кои секој татко треба да го научи својот син

Нашите татковци не научиле многу работи. Како да се ослободиме од мастиките со нога, како да стреламе со инка, како да си ги врзуваме обувките и слично. Но...

Моето семејство | Нема коментари

Маска која го поттикнува растот и го спречува опаѓањето на косата

Маска која го поттикнува растот и го спречува опаѓањето на косата

Доколку имате проблем со опаѓање на косата, или пак сакате вашата коса да порасне побрзо пробајте ја оваа супер ефектна маска. Правете ја еднаш седмично...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk