← НАЗАД НА БОЗА
Потпечени макарони со шунка

Потпечени макарони со шунка

ПОТРЕБНИ СОТОЈКИ: * 400 г макарони * 200 г шунка * 50 г кашкавал * малку сол, црн пипер * 20 г путер (за бешамел) * 1 лажица брашно * 30 мл млеко * малку сол,...

Мојата кујна | Нема коментари

Бидете добар татко за вашите синови

Бидете добар татко за вашите синови

Што би требало да направите доколку сакате со своите синови да изградите однос на доверба и љубов? Односот помеѓу татко и син е многу специфичен и од...

Моето семејство | Нема коментари

4 делови од женското тело кои треба да се избегнуваат при секс

4 делови од женското тело кои треба да се избегнуваат при секс

Пријатниот секс подразбира спонтаност, опуштеност и отвореност за пробување на различни работи, но неколку делови од женското тело би било...

Секс и Односи | Нема коментари

Мистичната Кападокија

Мистичната Кападокија

Кападокија е област која се наоѓа во невшехирската провинција Анадолија, Турција. Од географска страна Кападокија се граничи со Таур, на исток со...

Патувај | Нема коментари

Прекрасна идеја за невестинска фризура

Прекрасна идеја за невестинска фризура

Невестинските фризури за наредната година нудат многу можности за елеганција и романтика. А невестите со кадрава коса веќе можат да одморат и да ги...

Мојата венчавка | Нема коментари

Крцкави и вкусни: Направете домашни пилешки стапчиња

Крцкави и вкусни: Направете домашни пилешки стапчиња

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 250гр бело пилешко месо * 2 јајца * брашно * сусам НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Пилешкото исечете го на стапчиња. Посолете го,...

Мојата кујна | Нема коментари

H&M кампања за зима 2014-2015

H&M кампања за зима 2014-2015

Модниот бренд H&M подготви интересни новитети, во кампањата за зима 2014 – 2015. Познатата манекенка Andreea Diaconuu ни ги претставува фустаните со принт,...

Мода | Нема коментари

Практични мејкап-совети за дами со пеги

Практични мејкап-совети за дами со пеги

Пегите се неодоливи и шармантни, но само девојките што ги имаат знаат колку е тешко да го нашминкаат лицето прекриено со нив.  Пегите им даваат посебна...

Убавина | Нема коментари

Ова е најстрмната улица на светот

Ова е најстрмната улица на светот

Оваа улица, лоцирана во Данидн, Нов Зеланд е можеби една од најстрмните улици во светот. Долга е околу 350 метри, но дефинитивно ќе изгорите значителна...

Патувај | Нема коментари

Египетски рецепт за ефикасно лекување на хемороидите

Египетски рецепт за ефикасно лекување на хемороидите

Рецепт за домашна маст за лекување на хемороиди Потребни состојки: 1 лажица мед 10 г прополис 50 мл сончогледово масло 50 г пчелин...

Здраво тело | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk