Архива

октомври 2014

Пребарување

ПОТРЕБНИ СОТОЈКИ: * 400 г макарони * 200 г шунка * 50 г кашкавал * малку сол, црн пипер * 20 г путер (за бешамел) * 1 лажица брашно * 30 мл млеко * малку сол, црн пипер НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: 1.Во голем сад ја ставаме водата да зоврие.Потоа додаваме…