← НАЗАД НА БОЗА
Посебни и единствени веренички прстени

Посебни и единствени веренички прстени

Веридбата за секоја жена е важна исто колку и самата венчавка. Тоа е оној момент кога вашиот избраник ќе клекне пред вас и ќе ви го постави чуеното...

Мојата венчавка | Нема коментари

Бохо стил – модни комбинации за есен

Бохо стил – модни комбинации за есен

Бохо е модерен и тренди стил, кој датира од 1960. Бохо стилот е малку попрецизен од другите стилови. Ние ви подготвивме неколку модни комбинации, кои можете...

Мода | Нема коментари

Стан со паметни решенија во Гетеборг

Стан со паметни решенија во Гетеборг

Овој убав и добро инспириран шведски стан Alvhem многу ни се допадна, па решивме да ви ги претставиме сите негови инспиративни детали. Дизајнерските...

Мојот дом | Нема коментари

МЕКО КАКО ДУША: Направете вкусно, домашно пециво за 10 минути!

МЕКО КАКО ДУША: Направете вкусно, домашно пециво за 10 минути!

Тестото за ова пециво кое е готово за десет минути испаѓа меко, не се лепи за рацете, добро се меси и што е најважно, не се распаѓа. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 4...

Мојата кујна | Нема коментари

Волнениот конец околу зглобот на раката ги намалува болките во зглобовите и ја зголемува циркулацијата

Волнениот конец околу зглобот на раката ги намалува болките во зглобовите и ја зголемува циркулацијата

Волнен конец на зглобот. Која е неговата излечителна моќ? Го носат нашите баби, им го врзуваат на своите деца и внуците... Тие веруваат дека црвениот...

Здраво тело | Нема коментари

Домашен балсам за испукани раце со подмладувачки ефект

Домашен балсам за испукани раце со подмладувачки ефект

Ако имате сува, испукана кожа на рацете, направете го овој домашен балсам. Ефектот е одличен: за 3-4 дена кожата на рацете ќе стане мека, еластична, а...

Убавина | Нема коментари

Применете ја древната мудрост на Истокот: Ова се 7 предмети во домот кои ви ја одземаат енергијата

Применете ја древната мудрост на Истокот: Ова се 7 предмети во домот кои ви ја одземаат енергијата

Чувствувате немир и недостаток од хармонија во сопствениот дом? Фенг-Шуи познавачите имаат нешто да ви препорачаат. Имено, ни самите не сме свесни дека...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Дознајте за што размислува партенерот пред првиот секс со вас

Дознајте за што размислува партенерот пред првиот секс со вас

Немаат само жените трема пред првиот секс со нов партнер. И мажите се доста несигурни и многу мисли им се „моткаат" низ глава. Тие многу размислуваат...

Секс и Односи | Нема коментари

Како лесно да останете трудна?

Како лесно да останете трудна?

Кога еден пар сака да зачне, тие постојано размислуваат за позите и плодните денови, а не уживаат во сексот. Меѓутоа, нема научен доказ дека некоја поза...

Моето семејство | Нема коментари

Ова е најдепресивното место во светот!

Ова е најдепресивното место во светот!

Селото Blaenau Gwent во средиштето на Јужен Велс, службено е најдепресивното место во Велика Британија, а веројатно и во светот. Секој шести жител зема...

Патувај | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk