← НАЗАД НА БОЗА
Зошто мажите во нивните рани 20-ти години не сакаат сериозни врски?

Зошто мажите во нивните рани 20-ти години не сакаат сериозни врски?

Многу често слушаме приказни во кои некое момче на момент се исплашило од сериозна, моногамна врска затоа што едноставно не е подготвен за таква. Во...

Секс и Односи | Нема коментари

Уживајте: Ова се најубавите куќи на светот!

Уживајте: Ова се најубавите куќи на светот!

Не само што спаѓаат во едни од најубавите, туку секако се едни од најлуксузните куќи на целиот свет. Погледнете го видеото и за само две минути...

Мојот дом | Нема коментари

Го лекува грипот како од шала! Направете домашен “Fervex”

Го лекува грипот како од шала! Направете домашен “Fervex”

Настинката и грипот спаѓаат во најчестите заболувања на респираторниот тракт, а настинката се јавува многу почесто отколку сите останати заболувања...

Здраво тело | Нема коментари

Ќе се заљубите во овој десерт: Торта со јаболка и пудинг од ванила

Ќе се заљубите во овој десерт: Торта со јаболка и пудинг од ванила

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: За тестото: * 250гр брашно * едно лажиче прашок за пециво * 100гр шеќер * едно лажиче рендана кора од лимон * 125гр путер * 1...

Мојата кујна | Нема коментари

Како да подготвите сируп и чај од ѓумбир?

Како да подготвите сируп и чај од ѓумбир?

Ѓумбирот е лек за голем број болести, лек кој ќе ви даде енергија и ќе го зацврсти вашиот дух. За поголема корист и правилно користење на ова растение во...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Кога родителите ги кршат срцата на децата

Кога родителите ги кршат срцата на децата

Постои силна биолошка врска помеѓу негативните искуства на децата во раното детство и физичкото здравје и срцеви заболувања во текот на животот како...

Моето семејство | Нема коментари

Дечкото што вреди да се задржи знае кој и што му е на прво место

Дечкото што вреди да се задржи знае кој и што му е на прво место

По раскинувањето на љубовната врска честопати ги преиспитуваме критериумите според кои сме стапиле во таа врска и се прашуваме како порано не сме...

Секс и Односи | Нема коментари

Погледнете ја најнеобичната улица во светот

Погледнете ја најнеобичната улица во светот

Улицата Ломбард во Сан Франциско, во Калифорнија е и улица која што ги спојува истокот и западот на градот и истата е најпозната по својот необичен...

Патувај | Нема коментари

Домашен третман за длабинско чистење на лицето

Домашен третман за длабинско чистење на лицето

Не секогаш мора да потрошите цело богатство со цел да се ослободите од несаканите појави на вашето лице и тело. Кога подобро ќе размислите, сите состојки...

Убавина | Нема коментари

Giuseppe Zanotti колекција за есен/зима 2014-2015

Giuseppe Zanotti колекција за есен/зима 2014-2015

Еден од најпознатите светски дизајнери, Giuseppe Zanotti ја претстави колекцијата на чевли за есен/зима 2014 – 2015. Во колекцијата можете да пронајдете разни...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk