← НАЗАД НА БОЗА
Симпатичен стан од 20 квадрати има супер решение

Симпатичен стан од 20 квадрати има супер решение

Овој фантастичен стан од само 20 метри квадратни е проект на Astrid Sangil, а ние денеска ќе ви претставиме девет супер фотографии со планот од овој...

Мојот дом | Нема коментари

НЕВЕРОЈАТНА ХИТ ДИЕТА! Лежете и слабеете!

НЕВЕРОЈАТНА ХИТ ДИЕТА! Лежете и слабеете!

Звучи неверојатно, но јапонскиот доктор Фукуцуџи тврди дека со лежење можете да ги изгубите непосакуваните килограми. Наводно овој доктор веќе 10 години...

Здраво тело | Нема коментари

Сода бикарбона: Може да ја регенерира кожата и косата

Сода бикарбона: Може да ја регенерира кожата и косата

Сите ние во домот имаме сода бикарбона, но ретко кога ја користиме. Сепак, таа може да направи чуда со косата и кожата. Покрај тоа што ги избелува забите,...

Убавина | Нема коментари

Како да ја исчистите р’ѓата?

Како да ја исчистите р’ѓата?

Металните тави, плехови, ножеви и друг готварски прибор понекогаш и покрај темелното чистење можат да фатат ‘рѓа. Ви предлагаме да се обидете да ја...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Какво е вашето мислење за сексот без обврски?

Какво е вашето мислење за сексот без обврски?

Што мислите за пријателството со бенефиции? Ако вашиот став кон тоа не е баш позитивен, прочитајте во продолжението на овој текст поради кое можеби ќе го...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk