← НАЗАД НА БОЗА
Живот во куќи стари 9000 години (Video)

Живот во куќи стари 9000 години (Video)

Стариот град Sassi Di Matera или во превод Камената мајка, е град кој тешко дека ќе ви го предложат во туристичките агенции, а е место кое вреди да го посетите...

Патувај | Нема коментари

Еден пар црни чизми и шест комбинации

Еден пар црни чизми и шест комбинации

Единствените чевли (чизми), од кои ќе имате потреба оваа сезона и како да ги носите: Еден пар црни чизми и шест начини како да ги...

Мода | Нема коментари

7 разлики помеѓу дечко и сопруг

7 разлики помеѓу дечко и сопруг

Кога се забавувате со дечко, најчесто мислите дека е совршен. Толку сте заљубени што не можете да видите некои очигледни работи. Сепак, луѓето се многу...

Моето семејство | Нема коментари

Едноставна торта со џем

Едноставна торта со џем

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 6 лажици џем од малини, или друг вкус по желба * 220 гр. брашно саморастечко * 220 гр. шеќер * 220 гр. путер несолен, плус уште малку за...

Мојата кујна | Нема коментари

Цик цак плетенка со цветен детал

Цик цак плетенка со цветен детал

Обидете се да ја направите оваа фризура, која нема да ви одземе многу време. Станува збор за преубава, романтична фризура која може да ја имате за секоја...

Убавина | Нема коментари

Еротски соновник – што всушност значат секси соновите

Еротски соновник – што всушност значат секси соновите

Секој од нас барем еднаш сонувал сон во кој е гол, има секс, доживува оргазам, секс со поранешниот, орален секс… е сега ја имате можноста да го видите...

Секс и Односи | Нема коментари

Кафето не лечи мамурлук !?

Кафето не лечи мамурлук !?

Пиењето кафе нема да Ви помогне околу утринскиот мамурлук. Само ќе Ве доведе во заблуда… Ова го потврдуваат испитувачите на Универзитетот „ Темпл “,...

Здраво тело | Нема коментари

Ова е најскапиот апартман во Хонконг

Ова е најскапиот апартман во Хонконг

Апартманот во Хонконг беше продаден за 61 милион долари што претставува апсолутен рекорд за бившиот британски протекторат. Хиперлуксузниот имот е со...

Мојот дом | Нема коментари

Направете сами сапун со билки кој ја смирува кожата

Направете сами сапун со билки кој ја смирува кожата

Ова е еден интересен рецепт за тоа како да подготвите домашен сапун со билки. За да го подготвите потребно ви е: 150 гр глицерински сапун кој ќе го...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Пронајдете ја совршената маскара за вашите трепки

Пронајдете ја совршената маскара за вашите трепки

Маскарите со подебели  четки се подобри за создавање впечаток на погусти и по пополнети трепки, со потенките, трепките изгледаат подолги, а гумените...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk