← НАЗАД НА БОЗА
Модерни фризури за идните невести

Модерни фризури за идните невести

Оваа есен, додатоците за коса се во мода меѓу невестите. За есента се препорачуваат златни или бронзени додатоци кои ќе го надополнат изгледот и ќе се...

Мојата венчавка | Нема коментари

Печени шпагети со спанаќ

Печени шпагети со спанаќ

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 1 пакетче шпагети (или други тестенини) * 250-300 г спанаќ * 1 кромид * 3 чешниња лук * 1/2 кафена лажичка сечкано луто пиперче * 1,5...

Мојата кујна | Нема коментари

Неколку свечени тоалети

Неколку свечени тоалети

Ви претставуваме неколку прекрасни фустани за кои треба сериозно да размислите како опција, доколку се подготвувате за свеченост на која сакате да...

Мода | Нема коментари

Акни и флеки од акни

Акни и флеки од акни

Aкните и флеките од акни се ноќна мора на многумина, особено ако се појават кога најмалку сакате, наутро, на почетокот од важен ден. Најефикасни се...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Најефикасниот домашен дезодоранс

Најефикасниот домашен дезодоранс

Дезедорансите се препарати на алкохолна или водена основа кои делуваат против бактериите и така го спречуваат непријатниот мирис. Меѓутоа дел од нив...

Убавина | Нема коментари

Дом кој веднаш би го посакале

Дом кој веднаш би го посакале

Италијанскиот дизајн е синоним за стил, софистицираност и елеганција во животниот простор. Повеќето Италијанци имаат одличен вкус, а нивните куќи и...

Мојот дом | Нема коментари

Излекувајте ја упорната кашлица и бронхит со лист од зелка и мед за 5 дена!

Излекувајте ја упорната кашлица и бронхит со лист од зелка и мед за 5 дена!

Многу често тешко се ослободуваме од упорната кашлица. Понекогаш дури ни лековите не помагаат. Еден од најпознатите и навистина најделотворни начини во...

Здраво тело | Нема коментари

Еве какви мажи треба да избегнуваат самохраните мајки

Еве какви мажи треба да избегнуваат самохраните мајки

Кога детето доволно ќе порасне и неговата мајка може повторно да има приватен и интимен живот, тaa тргнува во потрага по нов партнер. Меѓутоа, постојат...

Моето семејство | Нема коментари

Каков си во кревет според крвната група?

Каков си во кревет според крвната група?

Страсни, романтични, перверзни или досадни…за тоа какви сте во кревет зборува не само хороскопот и карактерот, но и вашата крвна група. Докажано е дека...

Секс и Односи | Нема коментари

Wave – Хотелот кој го исполнува сонот на секое дете…

Wave – Хотелот кој го исполнува сонот на секое дете…

Kamp Butlins, во Велика Британија изгради хотел кој на секое дете му нуди многу забава, со најнова технологија и разни содржини… Овој хотел е толку...

Патувај | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk