← НАЗАД НА БОЗА
Неколку идеи за вашата секојдневна визија

Неколку идеи за вашата секојдневна визија

Секој човек си има свој стил, некои скаат да се облекуваат елегантно, други повеќе спортски, трети повеќе секси, но едно е сигрурно – секоја дама со...

Мода | Нема коментари

Нежна и романтична розова декорација за свадба

Нежна и романтична розова декорација за свадба

Признајте дека розевата боја секогаш асоцира на нешто убаво и нежно. Без разлика на сите трендови кои доаѓаат и си одат, розевата засекогаш ќе биде...

Мојата венчавка | Нема коментари

Како да ја отстраните ушната маст?

Како да ја отстраните ушната маст?

Една од најчестите причини за привремено губење на слухот е создавањето чеп од ушната маст. За да ја отстраните ушната маст, а притоа да не го повредите...

Здраво тело | Нема коментари

Брза пита со шунка и сирење

Брза пита со шунка и сирење

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 400 г брашно * 1 коцка свеж квасец * 3 супени лажици масло за готвење * 300 г сирење (издробено) * 250 г шунка (ситно сечкана) * 70 мл...

Мојата кујна | Нема коментари

Дали би живееле во ваква куќа?

Дали би живееле во ваква куќа?

Овие екстравагантни имоти ширум Шпанија пропаѓаат. Нивните сопственици одлучија да ги продадат, а цените им се од 1,4 до 17,8 милиони долари. Куќите се...

Мојот дом | Нема коментари

Како да го заведете без допир?

Како да го заведете без допир?

Интересната работа во врска со сексот е тоа што е многу повеќе поврзан со мозокот, наместо со телото, што значи дека предиграта може да започне дури и...

Секс и Односи | Нема коментари

Незаборавен луксузен одмор на Алпите

Незаборавен луксузен одмор на Алпите

Луксузната француска вила е изградена така што луксузот и комфорот се првите нешта кои ќе ги почувствувате во престојот. Прекрасна мешавина на...

Патувај | Нема коментари

Погледнете како да имате совршена кожа без дамки

Погледнете како да имате совршена кожа без дамки

Сите сакаме да имаме перфектна кожа со прекрасен тен и без никакви дамки по неа. Погледнете како можете да ги отстраните несовршенствата од лицето и да...

Убавина | Нема коментари

Која е целта на родителството?

Која е целта на родителството?

Една од главните цели на воспитувањето на децата, како и поминувањето на квалитетно време со нив е пренесувањето на сопствените верувања и вредности....

Моето семејство | Нема коментари

Модните предлози за овој месец

Модните предлози за овој месец

Во овие денови, сето она од кое што имаме потреба е топол џемпер и високи чизми. Со малку труд, зимските џемпери, чизми и панталони може да ги претвотите...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk