← НАЗАД НА БОЗА
Секс според возраста

Секс според возраста

Во зависност од годините, жените различно реагираат на сексуалните дразби. Различно водат љубов во различен период од животот. Дваесетти Во овие...

Секс и Односи | Нема коментари

Со цимет и ленено семе против дијабетес

Со цимет и ленено семе против дијабетес

Шведски истражувачи спроведоа експеримент кај пациенти со дијабетес, според кој цимет може да им помогне да се чувствуваат подобро. Волонтери беа...

Здраво тело | Нема коментари

Впечатливи невестински фризури

Впечатливи невестински фризури

Со сигурност многу од идните невести се прашуваат каков тип на фризура да изберат за својот специјален ден. Навистина, има голем избор на невестински...

Мојата венчавка | Нема коментари

Дом од соништата: Пример за совршено уредување (Видео)

Дом од соништата: Пример за совршено уредување (Видео)

Ви претставуваме пример за совршено уреден дом кој ќе ве воодушеви со својот ентериер. Дневаната соба и кујната се од отворен тип. Бањата е со земјени...

Мојот дом | Нема коментари

Ослободете се од непријателот на убавата кожа – стриите!

Ослободете се од непријателот на убавата кожа – стриите!

Стриите дефинитивно се најлошиот кошмар на жените и непријател број еден кога станува збор за убавата и нежна кожа. Добра вест е дека постојат начини...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Тоник од јаболко – за кристално лице

Тоник од јаболко – за кристално лице

Антибактериските својства на јаболкото се познати. Потребата за конзумирање…повеќе од јасна. Сепак, би сакале да Ви ги претставиме предностите од...

Убавина | Нема коментари

Оваа состојба погодува многу жени, а никој не зборува за неа

Оваа состојба погодува многу жени, а никој не зборува за неа

Многу жени имаат вагинизам, вообичаена состојба за која ретко зборуваат. Оваа состојба предизвикува затегнување, односно грч на вагиналните мускули,...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Кои бои на лак одговараат на кратки нокти?

Кои бои на лак одговараат на кратки нокти?

Зависно од бојата која ја нанесувате на ноктите, можете да постигнете многу ефекти. Голема предност на кратките нокти е што со нив не можете да...

Убавина | Нема коментари

5 совети како да го победите стресот пред венчавка

5 совети како да го победите стресот пред венчавка

Прстенот е на раката, датумот е одреден, фустанот е избран, а потоа следува она за што ниедна невеста не се „пријавила“ доброволно – стрес. Стресот е...

Мојата венчавка | Нема коментари

Сос за пица

Сос за пица

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 300 г Доматно пире 1/4 кафена лажичка оригано 1/2 кафена лажичка босилек 1/2 кафена лажичка магдонос 2 чешниња лук малку...

Мојата кујна | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk