← НАЗАД НА БОЗА
Најскапата палата во Беверли Хилс

Најскапата палата во Беверли Хилс

Елитата во бизнисот со недвижнини во Холивуд објави дека палатата со 28 спални соби во Беверли Хилс е продадена за неверојатни 150 милиони долари,...

Мојот дом | Нема коментари

Доколку сакате да ја издолжите својата фигура, пробајте го овој тренд

Доколку сакате да ја издолжите својата фигура, пробајте го овој тренд

Иако моделот skini на пантолони е многу популарен, класичниот модел никогаш нема да излезе од мода. Пантолоните со рамен крој често ги облекуваме во...

Мода | Нема коментари

Инхалација од мед за лекување на бронхитис

Инхалација од мед за лекување на бронхитис

Доколку имате проблеми со дишењето или имате бронхитис, ви препорачуваме да правите инхалација со мед, во домашни услови. Сè што треба да направите е...

Здраво тело | Нема коментари

Што може да ви се случи од премногу секс?

Што може да ви се случи од премногу секс?

Без разлика на тоа колку чудно може да звучи, премногу секс може негативно да се одрази на женското здравје. Долготрајното или премногу честото водење...

Секс и Односи | Нема коментари

Бидете заводливи и во првата брачна ноќ

Бидете заводливи и во првата брачна ноќ

Поминавте часови и часови размислувајќи каква фризура и шминка сакате да имате на својата венчавка, но сосема заборавивте да размислите како да...

Мојата венчавка | Нема коментари

Како да го одберете совршениот фустан за Новогодишната ноќ?

Како да го одберете совршениот фустан за Новогодишната ноќ?

Одбројувањето до најлудата ноќ започна, а вие се уште не сте купиле фустан. Пред да тргнете во шопинг, имајте на ум дека формата на телото е пресудна при...

Мода | Нема коментари

Неверојатен еднособен скандинавски стан

Неверојатен еднособен скандинавски стан

Погледнете ги фотографиите подолу и ќе откриете апартман кој зрачи со топла атмосфера, исполнет со инспиративни дизајнерски идеи, личен допир и...

Мојот дом | Нема коментари

Монсанто – градот карпа

Монсанто – градот карпа

Монсанто, во источниот дел на Португалија е еден од најчудните градови во светот. Тој е изграден помеѓу џиновски карпи. Додека човек се движи низ...

Патувај | Нема коментари

Направете вкусен ролат со плазма и нескафе

Направете вкусен ролат со плазма и нескафе

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 250 гр мелени плазма кекси * 100 гр шеќер во прав * 100 гр мелени ореви * 100 мл вода * 1 супена лажица нескафе * 100 гр путер (за...

Мојата кујна | Нема коментари

Дознајте кога се раѓа мајчинскиот инстикт

Дознајте кога се раѓа мајчинскиот инстикт

Мајчинскиот инстинкт е чувство кое не може да се контролира кај припадничките на понежниот пол во одредена возраст. Без разлика колку многу девојките...

Моето семејство | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk