← НАЗАД НА БОЗА
Рецепт со ѓумбир и мед, кој ги убива клетките на ракот

Рецепт со ѓумбир и мед, кој ги убива клетките на ракот

За оваа рецепта ви се потребни два големи корени (околу 500 грама) ѓумбир и 500 грама домашен мед. Коренот се лупи и се ренда ситно. Се меша во соодветен сад...

Здраво тело | Нема коментари

Интересни нешта за венчавките

Интересни нешта за венчавките

Кај повеќето двојки веридбата трае помеѓу 13 и 18 месеци, најпопуларна боја на венчавките е сината, а за да биде свадбата совршена младенците трошат и до 25...

Мојата венчавка | Нема коментари

Како сами да направите совршени шишки?

Како сами да направите совршени шишки?

Доколку ви се допаѓа должината на вашата коса, но сакате малку да ги скратите вашите шишки, овој видео туторијал ќе ви покаже кој е најдобриот начин -да...

Убавина | Нема коментари

Како да си направитe убава тиара

Како да си направитe убава тиара

Модните ревии не престануваат да ги инспирираат сите фасцинирани од модата. Колекциите се различно убави и пустошат на свој начин. Современата мода учи...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Тренди здолништа за пролет 2015

Тренди здолништа за пролет 2015

Во денешната статија ќе ви покажеме неколку тренди и модерни здолништа кои можете да ги носите оваа пролет. Имате многу различни начини како можете да...

Мода | Нема коментари

Најубавите кино сали во светот

Најубавите кино сали во светот

Погледнете ги 8-те најубави кино сали во светот. Тие се модерни, оригинални, а некои се со извонредна архитектура. 1. Olympia Music Hall, Франција 2. Sci-fi Dine-in...

Патувај | Нема коментари

Од гаража до прекрасен дом

Од гаража до прекрасен дом

Иако секој би сакал да има огромен простор за живеење и милиони за трошење, многу е нормално да немаме ниту едно од двете. Можеби проблемот не лежи во...

Мојот дом | Нема коментари

Неделникот за млади „Наш свет“ одбележува 55 години постоење

Неделникот за млади „Наш свет“ одбележува 55 години постоење

Првиот и единствен македонски неделник за млади „Наш свет“ деновиве го слави својот 55 роденден... Станува збор за првото списание со компјутерски...

Моето семејство | Нема коментари

Забрането е да го правиш ова!!!

Забрането е да го правиш ова!!!

Забрането е –        Да не им се насмевнеш на проблемите, –        Да не се бориш за она што го сакаш, –        Да оставиш се од страв и да не ги...

Моето семејство | Нема коментари

Секој човек си има своја патека

Секој човек си има своја патека

Патеките те водат кај ќе им текне. Секој човек си има своја патека. Која е твојата патека? Уште ја бараш. Сите патеки те довикуваат, сите те мамат некаде,...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk