← НАЗАД НА БОЗА
Живеете во заблуда: Оваа намирница се конзумира и сурова! Исцедете ја и излекувајте ги сите болести!

Живеете во заблуда: Оваа намирница се конзумира и сурова! Исцедете ја и излекувајте ги сите болести!

Неверојатни благодети се кријат во сокот од компир. Лековитите својства на сировиот компир во народната медицина се добро познати, иако многумина...

Здраво тело | Нема коментари

Тајна состојка за совршени, неодоливи и меки палачинки!

Тајна состојка за совршени, неодоливи и меки палачинки!

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * едно јајце * 200мл пиво * 150мл млеко * 150мл вода * 50мл масло * 300гр брашно * малку сол * малку шеќер НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Од...

Мојата кујна | Нема коментари

Бронзен тен – без сонце и солариум

Бронзен тен – без сонце и солариум

Додека не дојде времето за плажа, а вие не сакате да одите на солариум, има едно решение за тоа како да постигнете убав бронзен  тен. Верувале или не тоа...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Спермата го менува расположението на жената

Спермата го менува расположението на жената

На еден универзитет во Њујорк научниците направиле едно истражување со кое докажале дека спермата го подобрува расположението кај жените и дека...

Секс и Односи | Нема коментари

Која е тајната на среќниот брак?

Која е тајната на среќниот брак?

Здодевноста е еден од главните” убијци” на среќата во бракот, покажало истражувањето кое вклучило 200 семејства пред развод и нивните...

Моето семејство | Нема коментари

Најубавата хотелска соба во светот

Најубавата хотелска соба во светот

Ноќ под површината на Индиски океан… дефинитивно ова е сон на секој од нас. Ова е едно искуство кое е спектакуларно и неверојатно. Ова е најубавата...

Патувај | Нема коментари

Подобро расположение за 5 минути

Подобро расположение за 5 минути

Напијте се една чаша ракија, изедете една порција овошје, земете малку рибино масло и за пет минути вашето расположение ќе се крене на посакуваното...

Здраво тело | Нема коментари

Совршен трик: Еве како да не ви се замаглува огледалото во бањата!

Совршен трик: Еве како да не ви се замаглува огледалото во бањата!

Доколку бањата ви е без добар систем за вентилација, тогаш е добро да го знаете овој интересен трик. Станува збор за замаглување на огледалото во...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Леб без брашно: Рецепт за сите оние кои сакаат да јадат и да изгубат тежина!

Леб без брашно: Рецепт за сите оние кои сакаат да јадат и да изгубат тежина!

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 3 јајца * 100гр крем сирење * ½ лажичка прашок за пециво * прстофат сол * хартија за печење НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Во еден сад...

Мојата кујна | Нема коментари

Елегантни кутии за свадбени бомбончиња

Елегантни кутии за свадбени бомбончиња

Да, на секоја свадба гостите буквално се туркаат за да земат едно „невестинско“ бомбонче. Според традицијата, младоженецот и невестата даваат...

Мојата венчавка | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk