← НАЗАД НА БОЗА
Торта „Лешник – карамел“

Торта „Лешник – карамел“

Потребни состојки: За кора: 7 белки 120гр шеќер 170гр печени мелени лешници 2 лажици брашно 2 лажици какао 1 лажица прашок за пециво За фил: 900мл...

Мојата кујна | Нема коментари

Нешто малку поинакво

Нешто малку поинакво

Кој знае на сопствениците колку им е интересно кога се дома. Па, како да не им биде во ваков простор. Со преубав поглед на Пиринеите, овој апартман...

Мојот дом | Нема коментари

Големата лековита моќ на црниот чај

Големата лековита моќ на црниот чај

Црниот, зелениот и белиот чај се приготвуваат од исто растение наречено Camellia sinensis. За трите видови чај се избираат различни делови од растението, кои се...

Здраво тело | Нема коментари

Неговата омилена секс поза ќе ви покаже како ве доживува

Неговата омилена секс поза ќе ви покаже како ве доживува

Доколку вашиот партнер не зборува за тоа колку му значите и како ве доживува тогаш обрнете внимание на секс позата која му е омилена, зашто таа открива...

Секс и Односи | Нема коментари

Погледнете го неверојатниот подводен ноќен клуб на Малдивите

Погледнете го неверојатниот подводен ноќен клуб на Малдивите

Името му е Subsix и е првиот подводен ноќен клуб на светот, дел од луксузниот хотел Niyama на Малдивите. Сместен е на 500 метри од брегот, а гостите ги води на...

Патувај | Нема коментари

Како отчукува биолошкиот часовник кај жената?

Како отчукува биолошкиот часовник кај жената?

Квалитетот на јајце-клетките со годините се намалува, па така и веројатноста за природно оплодување е помала, додека се зголемува ризикот од губење на...

Моето семејство | Нема коментари

Лесно и брзо отстранете ја водоотпорната маскара!

Лесно и брзо отстранете ја водоотпорната маскара!

Водоотпорната маскара има низа предности, но потребна е цела вечност за да ја отстраните пред спиење. Испробајте го овој едноставен трик. Најпрво на...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Уникатен трик: Отстранување на темните кругови под очите со црвен кармин (Видео)

Уникатен трик: Отстранување на темните кругови под очите со црвен кармин (Видео)

Доколку и вас ве мачат темните кругови под очите, веројатно сте се обиделе да го решите овој естетски проблем со помош на разни производи, но сигурно не...

Убавина | Нема коментари

Рецепт за слатко од смокви

Рецепт за слатко од смокви

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 2 кг смокви * 2 кг шеќер * 2 лажички сода бикарбона * 1 лимон НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: 1.Смоквите (по можност поситни и потврди)...

Мојата кујна | Нема коментари

Massimo Dutti ја претстави колекцијата за претстојната сезона

Massimo Dutti ја претстави колекцијата за претстојната сезона

Популарниот Massimo Dutti  ја објави кампањата за пролет/лето 2015 од која се гледа дека  и во следната сезона не очекуваат одлични парчиња на гардероба и модни...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk