← НАЗАД НА БОЗА
Солен колач од компир

Солен колач од компир

Вкусно, зачинето, ароматично… Потребни состојки: –      500 гр брашно –      30 гр квасец –      250 мл вода –      30 мл маслиново масло –     ...

Мојата кујна | Нема коментари

Како да го натерам да се вљуби во мене?

Како да го натерам да се вљуби во мене?

Тој е толку неверојатен и толку многу ви се допаѓа, но не ви посветува внимание. Како да го натерате да се вљуби? Жените се кралици во флертот така да...

Секс и Односи | Нема коментари

За здрав ум и здраво тело, вежбајте јога и хранете се здраво

За здрав ум и здраво тело, вежбајте јога и хранете се здраво

Еден од најчесто користените зборови поврзани со модерниот начин на живот, е стрес. Се чини дека веќе сме го прифатиле за нормално тоа да бидеме...

Здраво тело | Нема коментари

Писмото на една мајка до своите деца

Писмото на една мајка до своите деца

Еден ден кога моите деца ќе бидат доволно големи за да можат да ја сватат логиката која ги води родителите, ќе им кажам: –          Те сакав доволно за...

Моето семејство | Нема коментари

Елегантни торти за вашата венчавка

Елегантни торти за вашата венчавка

Ви ги прикажуваме нај,нај дизајнирани торти за оваа годин! Овие торти беа нај застапени на овогодишните магични свадби. Погледете ги и...

Мојата венчавка | Нема коментари

Експрес чоколадна торта од само 3 состојки

Експрес чоколадна торта од само 3 состојки

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 175 грама темно чоколадо * 7 јајца * 140 грама путер НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Рерната загрејте ја на 130 степени. Калапот за тортата...

Мојата кујна | Нема коментари

Како да носите шишки?

Како да носите шишки?

Без разлика дали вашата коса е кратка или долга, или можеби со средна должина- шишките се шик додаток на целокупниот изглед. Постојат повеќе начини на...

Убавина | Нема коментари

Пет начини да ја осветлите косата без да ја уништите

Пет начини да ја осветлите косата без да ја уништите

Ова е добра вест за русокосите кои сакаат да ја осветлат бојата на косата без дополнитело оштетување. Следниве 5 рецепти за домашни средтва за нега на...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Овој дом вреди 34 милиони долари

Овој дом вреди 34 милиони долари

Основачот на "TeleBrands" Аџит платил 34 милиони долари за еден од 26-те станови во "Miami Beach Edition". Проектот, освен домување дел ќе располага и со 250 луксузни...

Мојот дом | Нема коментари

Секогаш во мода: Црвен капут

Секогаш во мода: Црвен капут

Црвениот капут е впечатлива модна изјава и во него ќе бидете дотерани во секоја прилика. И се разбира забележани. Дозволете ова стилско парче да биде...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk