← НАЗАД НА БОЗА
Што е она што ги измачува младите во доцните дваесетти?!

Што е она што ги измачува младите во доцните дваесетти?!

Дали знаете дека постои и криза на доцни дваесетти години, поради која сè повеќе млади луѓе се чувствуваат изгубено? Анкетата на британската компанија...

Здраво тело | Нема коментари

Солени перничиња

Солени перничиња

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 200 гр. салама * 1 лажичка сол * 150 мл. млеко * 500 гр. брашно * 3 лажици павлака * 1 квасец сув * 2 жолчки * 3 компири варени * 2...

Мојата кујна | Нема коментари

Уникатните венчаници на Далиа Манашров

Уникатните венчаници на Далиа Манашров

Новата колекција на познатата дизајнерка Далиа Манашров е исполнета со сензуални, уникатни и романтични венчаници. Идните невести можат да се...

Мојата венчавка | Нема коментари

Фантастични начини за уредување на мал простор

Фантастични начини за уредување на мал простор

За оние кои ја имаат таа привилегија во ова време да си дозволат да живеат сами, небото е граница кога станува зборза уредување на домот. И воопшто не...

Мојот дом | Нема коментари

Кога е бебето подготвено за цврста храна?

Кога е бебето подготвено за цврста храна?

Вообичаено е на малите деца да им се дава цврста храна пред да наполнат две години. Но, изборот на храната и начинот на даање на истата може да...

Моето семејство | Нема коментари

Благодатите од бавното јадење…

Благодатите од бавното јадење…

Кинеската поговорка вели: „ Што помалку јадете, повеќе уживате во вкусот, што повеќе јадете, толку помалку уживате “ !!! Сепак малку луѓе јадат бавно....

Здраво тело | Нема коментари

Уникатни комбинации за девојки со стил

Уникатни комбинации за девојки со стил

Понекогаш може да ги имаме сите потребни парчиња облека за една добра модна комбинација, но забораваме да ги искомбинираме токму баш тие. Па затоа тоа да...

Мода | Нема коментари

Елегантен дом од 36 метри квадратни

Елегантен дом од 36 метри квадратни

Овој модерен стан со површина од 86 метри квадратни се наоѓа во Полска. Апартманот има две спални соби со дневна соба и кујна/трпезарија, бања, ходник....

Мојот дом | Нема коментари

Идеално место за одмор на Јадранот

Идеално место за одмор на Јадранот

На ридот над хрватскиот град Дубровник е изградена вилата „Ана“, од која се нуди прекрасен поглед кон Јадранското Море и старите градски...

Патувај | Нема коментари

Вкусен леб со тиквички

Вкусен леб со тиквички

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 250 гр брашно * 1 лажичка прашок за пециво * 1 лажичка зачин * 1 помала тиквичка * 3 јајца * неколку сечкани маслинки * 75 мл...

Мојата кујна | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk