← НАЗАД НА БОЗА
Вкусна бајадера со кекс и ореви

Вкусна бајадера со кекс и ореви

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 400гр. шеќер * 12 лажици вода * 150гр. мелени ореви * 150гр. мелени кекси * 125гр. маргарин * 3 лажици какао ГЛАЗУРА: * 120гр....

Мојата кујна | Нема коментари

5 начини како да се откажете “најлесно” од пушењто!

5 начини како да се откажете “најлесно” од пушењто!

Секој ден слушаме и читаме колку цигарите се штетни за нашето здравје. Сепак, според статистиката, во Македонија има многу поголем број на пушачи во...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Бременост на возраст над 50 години

Бременост на возраст над 50 години

Изгледот на вашето тело, емоционалното битие и ризиците за бебето при бремености на возраст од 50години. Еве неколку занимливости и статистики кои би...

Моето семејство | Нема коментари

Откриено: После каков секс пенисот е најдолг?

Откриено: После каков секс пенисот е најдолг?

Дали сте знаеле дека постојат три видови на ерекција, како и тоа дека некои од нив можат да бидат непријатни? Постојат три вида на ерекција – рефлексна...

Секс и Односи | Нема коментари

Како до рамен стомак за само 30 дена

Како до рамен стомак за само 30 дена

Можеби ви наликува на едноствна вежба, но верувале или не вежбата „Планк“ ќе ви го стопи вишокот масни наслаги од стомакот и ќе ви ги зајакне...

Убавина | Нема коментари

Луксузна вила за само 63 долари од вечер

Луксузна вила за само 63 долари од вечер

Вилата Seminyak Estate & Spa е сигурно една од најпознатите релаксирачки, убави и мирни дестинации кои се познати ширум светот по луксузниот амбиент и...

Патувај | Нема коментари

Како ни се менува телото додека старееме?

Како ни се менува телото додека старееме?

Стареењето е една од неизбежните работи во животот. Додека старееме, се случуваат промени на телото кои се видливи однадвор, но и внатрешни промени кои...

Здраво тело | Нема коментари

Венчаници дизајнирани од Вера Ванг

Венчаници дизајнирани од Вера Ванг

Вера Ванг е позната како дизајнер на венчаници. Таа досега има создадено фустани за голем број славни личности, но воедно прави и колекции што се...

Мојата венчавка | Нема коментари

Најевтиниот колач! Се парви за 60 секунди!

Најевтиниот колач! Се парви за 60 секунди!

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 1/4 шолја брашно (шолја од 2дл.) * 1/4 шолја кафеав шеќер (шолја од 2дл.) * 2 лажици какао во прав (горко) * 1 прстофат сол * 2 лажици...

Мојата кујна | Нема коментари

Мажите одбиваат секс само кога веќе не ве сакаат

Мажите одбиваат секс само кога веќе не ве сакаат

Секој 5-та личност одбива да има секс со партнерот или партнерката, воглавно поради монотоноста во врската и намалената страст. Едно истражување е...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk