← НАЗАД НА БОЗА
Овој апартман ќе ги освои вашите срца

Овој апартман ќе ги освои вашите срца

Добредојдовте во овој прекрасен апартман кој ќе ве освои, особено припадничките на понежниот пол, со неговата разнобојност и гламур. Се наоѓа во...

Мојот дом | Нема коментари

Денешниот моден избор на Боза

Денешниот моден избор на Боза

Денешната статија е посветена на оргиналниот и уникатен стил,кој треба секој од нас да го поседува, за да се разликува од останатите и тоа да биде еден...

Мода | Нема коментари

Направете сами: Тренди фризура за кратка коса

Направете сами: Тренди фризура за кратка коса

Косата до рамења не мора секогаш да ја носите пуштена и исчешлана на разделницата, туку со помош на неколку шноли можете да добиете фризура за неколку...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Сакате да го отстраните салото од стомакот? Пробајте кафе со путер

Сакате да го отстраните салото од стомакот? Пробајте кафе со путер

Тајната на миризливиот пијалок се наоѓа во високата концентрација на маснотии која истовремено го продолжува дејството на кофеинот, па покрај ситоста...

Убавина | Нема коментари

Пролетни свадбени трендови на бои

Пролетни свадбени трендови на бои

Свадбените бои се најдобар начин да го прикажете вашиот стил и свадбената тема. Боите може да се користат во координација со облеката, декорацијата,...

Мојата венчавка | Нема коментари

Вака изгледа најлуксузниот аеродром на светот

Вака изгледа најлуксузниот аеродром на светот

Катар, како земја богата со нафта, има доста „петрол“ долари кои ги вложува во својот главен град Доха. Една од инвестициите е и аеродромот во...

Патувај | Нема коментари

Кој би рекол дека соништата вака можат да влијаат на нашите животи

Кој би рекол дека соништата вака можат да влијаат на нашите животи

Тоа што го сонуваме може да влијае на нашиот живот и однесување кон одредени луѓе, трдат научниците. Дали некогаш ви се случило да сонивате некоја...

Моето семејство | Нема коментари

Трик од 10 секунди кој ќе ви го смали високиот крвен притисок

Трик од 10 секунди кој ќе ви го смали високиот крвен притисок

Доколку ве мачи крвниот притисок дефинитивно мора да ги промените навиките во исхраната и пред се да го намалите внесувањето на соли и маснотии и да го...

Здраво тело | Нема коментари

Тајните на успешните бракови

Тајните на успешните бракови

Ако се верува на она што го говорат психотерапевтите, неверството, кавгите,  меѓусебните обвинувања може да се спречи, и на тој начин да се спречат...

Моето семејство | Нема коментари

Crochet & Vichy колекција од Страдивариус

Crochet & Vichy колекција од Страдивариус

Ако судите по модните парчиња кој популарниот Страдивариус ги издвојува од својата пролетна понуда, во сезоната која доаѓа најголем хит ќе бидат...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk