← НАЗАД НА БОЗА
Бадем коцки

Бадем коцки

Потребни состојки: –      250 гр бадеми –      250 гр шеќер –      кесичка ванилин шеќер –      2 лажици џем од кајсии –      150 гр бела...

Мојата кујна | Нема коментари

Направи си сама: Кежуал пунџа

Направи си сама: Кежуал пунџа

Кежуал пунџата е најдобриот избор за нашето забрзано секојдневие, бидејќи се прави брзо, едноставни и лесно, а меѓу другото сезонава пунџата е во...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Подгответе лек против акни од мед и аспирин

Подгответе лек против акни од мед и аспирин

Борбата со акните често пати знае да биде макотрпна и многу скапа. Но, за да не го губите времето залудно и да не ги трошите парите на неефикасни креми и...

Убавина | Нема коментари

Твојата среќа не зависи од никој и од ништо!

Твојата среќа не зависи од никој и од ништо!

Сме навикнале да го оправдуваме неуспехот со тоа што некој или нешто ни застанало на патот. Секогаш другите се одговорни за нашиот неуспех, за тоа што...

Секс и Односи | Нема коментари

Зошто здравјето е најважно??? Следниве факти ќе Ви докажат…

Зошто здравјето е најважно??? Следниве факти ќе Ви докажат…

Сите луѓе, за себе се личности, но дали знаете кои нешта се заеднички за сите и на што трошиме најмногу време, секој ден ??? Овие интересни факти, сигурно...

Здраво тело | Нема коментари

Шведска маса со бомбони за вашата свадба

Шведска маса со бомбони за вашата свадба

Во последно време тренд на свадбите е да има шведска маса со најразлични видови бомбони кои одговараат на стилот на свадбата и го разубавуваат...

Мојата венчавка | Нема коментари

Спокоен и хармоничен дом во Мајорка

Спокоен и хармоничен дом во Мајорка

Овој прекрасен апартман со многу интересен ентериер се наоѓа во Мајорка, Шпанија. Боите, матерјалите и текстурите се убаво комбинирани за да се создаде...

Мојот дом | Нема коментари

Направете сами балсам за усни

Направете сами балсам за усни

Освен различните врсти на маски,пилинзи, шампони  и  регенератори, можете сами да направите и балсам за усни. Со оглед на тоа дека домашните производи се...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Негувајте се со камилица

Негувајте се со камилица

Камилицата отсекораш спаѓала во лековити билки, делува смирувачки, опушта, а истото мошже да го направи и за вашата кожа. Таа е антисептик, го смалува...

Убавина | Нема коментари

Повојница – древен ритуал за благослов на бебето

Повојница – древен ритуал за благослов на бебето

Повојница е стара народна традиција што во различните делови на Македонија се прави со извесни разлики во правилата на обавување на ритуалот. Но...

Моето семејство | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk