← НАЗАД НА БОЗА
Оригинална трансформација: Од стара маичка – до урбан елек

Оригинална трансформација: Од стара маичка – до урбан елек

Почитувачи на урбаниот стил: Не мора да потрошите ни денар, за да добиете комплетно ново парче гардероба, за кое сите ќе прашуваат… А, нема ни да знаат...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Рустикални свадбени аранжмани

Рустикални свадбени аранжмани

Ви подготвивме необична галерија на фотографии, од декорации во амбиент кој е многу интересен за свадбена церемонија. Овие фотографии прикажуваат еден...

Мојата венчавка | Нема коментари

Тава со ориз и мелено месо

Тава со ориз и мелено месо

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 200 г ориз * 2 главици кромид * 1 морков * 1 црвена пиперка * 1/2 корен целер * малку масло за готвење * 400 г мелено месо * 150 г...

Мојата кујна | Нема коментари

Утрински лек за чистење на цревата

Утрински лек за чистење на цревата

Наталожените токсини во цревата можат да предизвикаат низа пречки во варењето како запек, дебелеење, промени на кожата, подуеност, тврда...

Здраво тело | Нема коментари

3 бразилски вежби за затегнат задник

3 бразилски вежби за затегнат задник

Задникот воопшто не мора да биде најпроблематичниот дел од женското...

Убавина | Нема коментари

Прекрасна куќа покрај море на островот Парос

Прекрасна куќа покрај море на островот Парос

Интересна архитектура. Високи тавани. Минималистички дизајн. Оваа прекрасна летна куќа се наоѓа на остворот Парос, Грција  и е дело на...

Мојот дом | Нема коментари

Видео: Кога ќе пројдете од тука, ќе стигнете до рајот на земјата …

Видео: Кога ќе пројдете од тука, ќе стигнете до рајот на земјата …

Одамна не сте виделе видео што делува толку смирувачки. Изгледа дека рајот на Земјата навистина постои и се наоѓа на Антарктикот. Во видеото можете да...

Патувај | Нема коментари

Пет работи за кои вашите родители биле во право

Пет работи за кои вашите родители биле во право

Кога сте навистина мали родителите употребуваат низа лаги за да ве заштитат од разни опасности и болести, но кога ќе потпораснете искрено ви кажуваат...

Моето семејство | Нема коментари

Постои само еден женски оргазам, сè останато е мит

Постои само еден женски оргазам, сè останато е мит

Резултатите од најновото истражување објавено во списанието Clinical Anatomy покажуваат дека со години жените биле поврзани со сексуални проблеми што воопшто...

Секс и Односи | Нема коментари

Подгответе ги стапалата за топлите денови

Подгответе ги стапалата за топлите денови

Конечно се ближи времето кога ќе ги ставиме чизмите на крајот од плакарот за чевли, и ќе ги извадиме омилените сандали. Но, по долгата зима стапалата...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk