← НАЗАД НА БОЗА
Брз колач

Брз колач

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 250 г брашно * 150 г шеќер * 70 г кафеав шеќер * 4 јајца * 130 мл масло за готвење * 130 мл вода * 1/2 кесичка прашок за пециво * малку...

Мојата кујна | Нема коментари

Како да го спречите стареењето на кожата на вратот?

Како да го спречите стареењето на кожата на вратот?

Кога кожата ќе се опушти, а вратот ќе стане набрчкан, тоа навистина е тешко да се поправи. Затоа, ви предлагаме уште од денеска да почнете да водите сметка...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Зошто се раѓаат повеќе момчиња отколку девојчиња?

Зошто се раѓаат повеќе момчиња отколку девојчиња?

Од порано е познато дека момчињата и девојчињата не се раѓаат во ист број, но во светот генерално се раѓаат поголем број бебиња од машки пол, бидејќи во...

Моето семејство | Нема коментари

Најголем хит оваа сезона: Скинати фармерки

Најголем хит оваа сезона: Скинати фармерки

Покрај класичните, без никаков детал на себе, скинатите фармерки се одличен избор. Со едноставна еднобојна маичка, бела или некоја друга боја, тие се...

Мода | Нема коментари

Еве во кои години жените ги чека најдобриот секс

Еве во кои години жените ги чека најдобриот секс

Многу жени мислат дека кога ќе ја поминат триесеттата, ја губат сексуалната моќ. Меѓутоа, дури тогаш стануваат зрели за вистински сексуални...

Секс и Односи | Нема коментари

Фантастична вила на Азурниот брег

Фантастична вила на Азурниот брег

Оваа неверојатна вила покрај азурниот брег, поточно во St. Jean Cap Ferrat се наоѓа на 100 метри над морското ниво. Опкружена со сино небо и зелена борова шума се...

Мојот дом | Нема коментари

На овој рај се стига само со брод

На овој рај се стига само со брод

Кога некој го замислува рајот, на памет прво ви доаѓаат белите песоци и кристално бистрата вода. Повеќето дестинации за одмор изгледаат прилично...

Патувај | Нема коментари

Беж сандали кои ќе одговараат со се што имате во плакарот

Беж сандали кои ќе одговараат со се што имате во плакарот

Новиот тренд во светот на летните обувки се сандалчињата со беж боја. Без разлика за каков настан се работи и за која доба од денот, овие сандали совршено...

Мода | Нема коментари

Компири полнети со мелено месо

Компири полнети со мелено месо

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 4 поголеми компири * 350 г мешано мелено месо * 1 конзерва сос со цели домати * 1/2 кафена лажичка оригано * 150 г кашкавал или сирење...

Мојата кујна | Нема коментари

Посетете со Портофино, Италија

Посетете со Портофино, Италија

На помалку од 40km од Џенова, Портофино е сокриен во националниот парк со неверојатно бистра вода. Некогаш важело за рибарско село, но во 1950 година започна...

Патувај | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk