← НАЗАД НА БОЗА
Подмладете се со помош на морска сол

Подмладете се со помош на морска сол

Жените често трошат големи суми на пари за скапи маски за лице, но всушност она што најмногу ќе ви помогне нема да ве чини ништо. Морската сол има...

Убавина | Нема коментари

Декорацијата го осликува вашиот карактер

Декорацијата го осликува вашиот карактер

Кога се спомнува свадба веднаш се мисли на бидермаер,китенки,украси за на врата,,свадбени бонбони, украсување на домовите на младоженците.. итн. Но како...

Мојата венчавка | Нема коментари

Модерно поткровје од 90 квадрати

Модерно поткровје од 90 квадрати

На тотална површина од 90 квадратни метри, овој шведски апартман изобилува со стил и карактер. Тесните скали веднаш до влезот ве водат кон мала и...

Мојот дом | Нема коментари

Работа за која никој не зборува: Како изгледа вагината после породување

Работа за која никој не зборува: Како изгледа вагината после породување

Женското тело доживува разни промени во различни фази и ситуации од животот. Една од нив, за која речиси никој не зборува е изгледот на вагината после...

Моето семејство | Нема коментари

Ефикасни трикови против непријатен мирис на стапалата

Ефикасни трикови против непријатен мирис на стапалата

Проблемот со непријатна миризба на стапалата е многу чест и против него се борат повеќе луѓе отколку што мислите. Иако постојат козметички препарати...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Што се случува во организмот кога нема да појадувате?

Што се случува во организмот кога нема да појадувате?

Појадокот е еден од најважните оброци во текот на денот. Но, за жал, многумина со цел да загубат неколку килограми решаваат да не појадуваат. Што се...

Здраво тело | Нема коментари

Пет работи што најмногу ги плашат девојките пред првиот секс

Пет работи што најмногу ги плашат девојките пред првиот секс

Кога е во прашање првиот сексуален однос, многу млади девојки чувствуваат страв и несигурност, што може да влијае на тоа да го одложуваат и избегнуваат...

Секс и Односи | Нема коментари

Лек за ешерихија коли и други опасни болести

Лек за ешерихија коли и други опасни болести

Мора да го споделиме овој ефикасен, природен лек за ешерихија коли и други опасни бактерии со вас, со надеж дека нема никогаш да ви...

Здраво тело | Нема коментари

Пилешка тава со пире

Пилешка тава со пире

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 500 г компири (излупени и исечкани) * 25 г путер * 100 мл млеко * 50-60 г кашкавал (рендан) * 1/2 страк праз * 1-2 перца млад кромид *...

Мојата кујна | Нема коментари

Буџетско планирање на вашата свадба

Буџетско планирање на вашата свадба

Прием (кај невестата + кај младоженецот): храна, пијалок, изнајмување локација:  одвојте 50% од вкупниот буџет Матично + Црква + Цвеќиња: 10% од вкупниот...

Мојата венчавка | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk