← НАЗАД НА БОЗА
Генијални трикови со коректорот кои секоја жена треба да ги знае

Генијални трикови со коректорот кои секоја жена треба да ги знае

Коректорот е задолжителен дел од женскиот несесер. Тој помага да се покријат несовршеностите, црвенилата и подочниците и му дава сјај на уморното...

Убавина | Нема коментари

Вратете ја белината на вашите алишта со само една состојка

Вратете ја белината на вашите алишта со само една состојка

Колку пати ви се случило вашата омилена бела поткошула или маица да добие грда розева, сива или жолтеникава нијанса од која никако не можете да се...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Единствениот град во кој никој не умира

Единствениот град во кој никој не умира

Лонгирбуен е најсеверната населба во светот и се наоѓа во Норвешка. Своето име го добила од Американецот Џон Мунро Лонгир, кој како предводник на...

Патувај | Нема коментари

Проверете: Каква личност сте според должината на прстите

Проверете: Каква личност сте според должината на прстите

Кој би помислил дека можеме да научиме толку многу работи за себе само oд должината на нашите прсти? На сликата се претставени три типа на дланка: А, Б и...

Моето семејство | Нема коментари

Водич за вашиот прв анален секс

Водич за вашиот прв анален секс

Отсекогаш ви било желба да пробате анален секс, но не знаете на кој начин на вашата парнерка да и предложите ваков тип на акција. Или уште поважно, како да...

Секс и Односи | Нема коментари

Најубавите базени во светот

Најубавите базени во светот

„Повеќето од нас обожаваат да пливаат во базен – место во урбан простор кое ви дава можност да се чувствувате како да сте на друга планета!“ Ние...

Патувај | Нема коментари

Ефектна мода за бремени жени: Време е за убави идеи

Ефектна мода за бремени жени: Време е за убави идеи

За жал кај нас разновидноста на гардераоба за жени во напредната бременост се уште не е на потребното ниво, затоа да погледнеме и неколку западни...

Мода | Нема коментари

Она што ги одликува добрите родители

Она што ги одликува добрите родители

Иако е тешко да се дефинира што е добар родител и постојат различни мислења, сите тежнееме им бидеме добри родители на нашите деца. Не можеме да ги...

Моето семејство | Нема коментари

Банани во чоколадо

Банани во чоколадо

Денес ќе ви представиме еден вкусен и лесен десерт кој не бара никакви кулинарски вештини. За најдобар и балансиран вкус подобро изберете чоколадо со...

Мојата кујна | Нема коментари

Наједноставното белење на забите !!! (Видео)

Наједноставното белење на забите !!! (Видео)

Едноставен е евтин начин за избелување на забите кој просто мами за да го испробате. Погледнете го видеото пробајте и восхитете ги другите со...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk