← НАЗАД НА БОЗА
Знаете ли што ги возбудува, а што ги вади од такт мажите?

Знаете ли што ги возбудува, а што ги вади од такт мажите?

Постои една поприлично догла листа за тоа што мажите не сакаат кај жените. Но, да ја упростиме ќе наведеме само она што е најважно. Мажите воопшто не се...

Секс и Односи | Нема коментари

Лековито: Медот и оревите помагаат при импотенција, анемија, главоболка, чир на желудникот…

Лековито: Медот и оревите помагаат при импотенција, анемија, главоболка, чир на желудникот…

Медот и орвите не можат да се споредуваат ни со најмоќните фармацевски препарати. Комбинацијата од мед и ореви претставува фантастичен природен...

Здраво тело | Нема коментари

Прекрасни чевли за вашата венчавка

Прекрасни чевли за вашата венчавка

Чевли кои пленат со едноставност и префинети детали. Уживајте во погледот на чевлите достојни на...

Мојата венчавка | Нема коментари

Убавата белина

Убавата белина

Бела куќа во внатрешноста и од надворешната страна… Ова се неколку куќи кои се обоени во бело. Одличен избор доколку сакате визуелно да го зголемите...

Мојот дом | Нема коментари

Направи си сама: Романтична опашка

Направи си сама: Романтична опашка

На youtube каналот Luxy Hair, подржан од две шармантни млади дами, наидовме на една корисна видео лекција за разубавување, која немаше како да не ја споделиме со...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Доколку мачите мака со првутот: Обидете се со еден од овие три природни методи

Доколку мачите мака со првутот: Обидете се со еден од овие три природни методи

Освен со шампоните постојат и природни начини да го отстраните првутот. Еве неколку од нив: Јаболков оцет – Познат е по антибактериските својства,...

Убавина | Нема коментари

Viking Star: Пловечки брод чиј луксуз не се опишува

Viking Star: Пловечки брод чиј луксуз не се опишува

Изминатиот месец, гигантската компанија „Viking Cruises“ ја започна својата пловидба од Истанбул со прекрасното инжинерско чудо наречено „Viking Star“, со цел...

Патувај | Нема коментари

Стрит стил лекција во црно-бела боја

Стрит стил лекција во црно-бела боја

Не сме забележале дами кои не поседуваат гардероба во класично бела или црна боја, а некои дури и доста вешто ја носат оваа комбинација на бои. Најновите...

Мода | Нема коментари

Што со грижата за детето кога и двата родитела работат?

Што со грижата за детето кога и двата родитела работат?

Одржување рамнотежа меѓу обврските на работа и дома кога двата родитела работат може да биде напорно. Внимателно планирање на потребите на семејството...

Моето семејство | Нема коментари

Шарлота со јагоди

Шарлота со јагоди

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 500 мл млеко кесичка ванилин шеќер 3 жолчки 100 гр шеќер 10 листа желатин 2 лажици сок од портокал 300 гр јагоди пишкоти 3...

Мојата кујна | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk