← НАЗАД НА БОЗА
Ослободете се од тврдата кожа на стапалата

Ослободете се од тврдата кожа на стапалата

Омекнете ја тврдата кожа на стапалата со тоа што ќе здробите пет или шест аспирина. Направете смеса со тоа што ќе додадете половина лажичка сок од лимон...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Како самите да направите ултра модерни нокти

Како самите да направите ултра модерни нокти

Одберете две нијанси со кои ќе ги обоите ноктите. Познато е дека оваа есен – зима во тренд се нокти обоени во две бои. Започнете со нанесување на тената...

Убавина | Нема коментари

Каде исчезна желбата за секс ?

Каде исчезна желбата за секс ?

Желбата за секс не е повеќе иста како на почетокот. И ако треба да бидеме конкретни, таа намалува поради следниве неколку причини: Недостаток на желба...

Секс и Односи | Нема коментари

Кога завршува младоста ?…А кога започнува староста?

Кога завршува младоста ?…А кога започнува староста?

Според неодамнешните резултати од спроведените истражувања, младоста завршува во 49 година од животот а староста започнува во 59 година. Истражувањето...

Здраво тело | Нема коментари

Мени за вашата свадба – воодушевете ги гостите со уникатна и вкусна храна!

Мени за вашата свадба – воодушевете ги гостите со уникатна и вкусна храна!

Менито на вашата свадба е значајно за целовкупниот впечаток кој ќе го добијат вашите гости. Стилот и изборот на менито за вашата свадба треба да биде во...

Мојата венчавка | Нема коментари

Идеален дом за романтичните

Идеален дом за романтичните

Нијанси на розово и бела, искомбинирани со сивата, и крем бојата. Вака треба да изгледаат боите во вашиот дом. Романтични светилки, кои мора да ја прават...

Мојот дом | Нема коментари

Стегнете го ременот и подобро ќе дишите!

Стегнете го ременот и подобро ќе дишите!

Имате ли проблеми со дишењето? Спуштете го погледот кон струкот! Всушност, научниците дошле до сознание дека личностите со голем обем имаат шанса...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Неверојатна домашна маска за оштетена коса

Неверојатна домашна маска за оштетена коса

Сушење, исправање, виткање, фарбање… Да признаеме, ако косата можеше да зборува, таа ќе врескаше до небото! Во случај да ја третирате косата на овој...

Убавина | Нема коментари

Модерните сандали за лето 2015

Модерните сандали за лето 2015

Сандалите со платформа ќе бидат актуелни повторно ова лето, но нивните братучеди, оние со дебела подпетица се исто така помеѓу топ тенденциите. И...

Мода | Нема коментари

Еве како би изгледал домот од вашите соништа

Еве како би изгледал домот од вашите соништа

Ако сонувате за модерен дом кој воедно сакате да биде тренди и топол, Sedibe House дизајниран од Nico van der Meulen Architects во Јоханесбург може да ви го привлече...

Мојот дом | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk