← НАЗАД НА БОЗА
Луксузна стаклена куќа во срцето на Јоханесбург

Луксузна стаклена куќа во срцето на Јоханесбург

Куќата е сместена во Јоханесбург и е одличен доказ зошто модерната архитектура никогаш не може да ви здосади. Настанала во соработка на дизајнерското...

Мојот дом | Нема коментари

Луксузен хотел на Крит

Луксузен хотел на Крит

На островот Крит се наоѓа овој прекрасен хотел, кој ги нуди дел од најубавите погледи на море. Хотелот Елунда Пенинсула е ексклузивна дестинација, така...

Патувај | Нема коментари

Торта без печење со бадеми и бисквити

Торта без печење со бадеми и бисквити

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 250 гр. путер * 250 гр. шеќер * 4 јајца * 4 (штангли) чоколадо * 100 гр. потпечени,па сомелени бадеми * 1 мала чашка рум *...

Мојата кујна | Нема коментари

Кратко а слатко

Кратко а слатко

Венчаниците се обично големи и богати, но дали сте размислувале за кратки и слатки венчаници. Еве неколку наши предлози за кратки и убави венчаници....

Мојата венчавка | Нема коментари

Што треба да знае секој родител за развојот на детето?

Што треба да знае секој родител за развојот на детето?

Брзината на развојот на детето не е показател за неговата интелигенција, а колку повеќе време бебето поминува во игра и во друштво на грижливите...

Моето семејство | Нема коментари

Јаболков оцет против акни и масна кожа

Јаболков оцет против акни и масна кожа

Јаболков оцет е одличен прилог не само кон салатата, но и кон домашните разубавувачки процедури. Со него може да ја миете косата по бања, за повеќе...

Убавина | Нема коментари

Како најлесно да ги отстраните дамките од боја за коса од кожата?

Како најлесно да ги отстраните дамките од боја за коса од кожата?

Често кога ја бојадисувате вашата коса се случува да се измачкате по лицето и да не можете да се измиете посебно ако е темна бојата за коса што ја...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Како да го научите детето да биде независно во играта

Како да го научите детето да биде независно во играта

Заинтересирајте го детето да си игра Дозволете на вашето дете да истражува, отвара кутии, фиоки, да вади работи од нив, да ползи во аглите…. Често сме...

Моето семејство | Нема коментари

Современо ентериерно решение за мал стан

Современо ентериерно решение за мал стан

Дизајнерското студио Maayan Zusman Interior Design проектира модерен стан од 50 метри квадратни со локација во Тел Авив во Израел. Во програмата се вклучени две...

Мојот дом | Нема коментари

Лавот обожава грубо, девицата садо-мазо: Кој е вашиот секс фетиш?

Лавот обожава грубо, девицата садо-мазо: Кој е вашиот секс фетиш?

Секоја личност на светот има нешто што го сака и поради силните возбудувања што ги предизвикува, тоа нешто го нарекуваме фетиш. Според астролозите,...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk