← НАЗАД НА БОЗА
14 знаци дека ти си му само играчка

14 знаци дека ти си му само играчка

Дали една врска е реална претставува сложено прашање на кое може да се добие само сложен одговор. Сепак една работа е јасна. И двете страни треба еднакво...

Секс и Односи | Нема коментари

Проја со спанаќ

Проја со спанаќ

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 250 грама пченкарно брашно 250 грама бело брашно 400 мл. млеко 400 мл.  минерална вода 150 мл. масло за јадење 3 јајца 1 прашак за...

Мојата кујна | Нема коментари

Организацијата на елементите е клучна во мали ентериери

Организацијата на елементите е клучна во мали ентериери

Уредувањето на мали простори ја поттикнува креативноста кај дизајнерот на еден поинаков начин, односно дизајнерот треба да ги организира сите...

Мојот дом | Нема коментари

Прекрасни бели комбинации

Прекрасни бели комбинации

За ова лето се предлагаат многу трендови кои можеме да ги пробаме, но што и да избереме, белата боја едноставно не можеме да ја...

Мода | Нема коментари

Интересно рибарско село

Интересно рибарско село

Фотографот Танг Јохонг од Кина, пронајде цело село покриено со бршлен. Ова рибарско село е напуштено долги години од луѓето, па своето место тука си го...

Патувај | Нема коментари

Чај од семки од лубеница против камења во бубрезите

Чај од семки од лубеница против камења во бубрезите

Американецот Едгар Кајенс, кој се смета за татко на холистичката медицина, го посветил целиот живот на истражување на билните препарати во лековити...

Здраво тело | Нема коментари

Првиот секс после породувањето

Првиот секс после породувањето

Нервозна, возбудена, збунета, исплашена – сето ова е жената пред првиот секс после породувањето. Нормално е тогаш жената да се чувствува како одново да...

Моето семејство | Нема коментари

Најдобри начини за „пеглање“ на линиите околу устата

Најдобри начини за „пеглање“ на линиите околу устата

Брчките околу очите и усните се двата најочигледни знаци кои покажуваат дека нашето лице започнало да го чувствува притисокот на времето. Иако не...

Убавина | Нема коментари

100 години мода во само 2 минути! (Видео)

100 години мода во само 2 минути! (Видео)

Mode Glam на интересен начин покажува како се менувала модата во изминатите 100 години. Во 2-минутното видео девојка носи стајлинзи кои ги...

Мода | Нема коментари

3 совети како да се справите со мигрена

3 совети како да се справите со мигрена

Според неодамнешната студија спроведена на Харвард на повеќе од 5000 жени, доколку имате наследни генетски мутации, ризикот за добивање мигрена ви се...

Здраво тело | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk