← НАЗАД НА БОЗА
Неизмерна свежина: Пеперминт зелена

Неизмерна свежина: Пеперминт зелена

Свежо и убаво – визија во пеперминт зелена ќе е апсолутен хит и ова лето! Оваа не многу стандардна боја изгледа дека ќе биде многу актуелна кај женската...

Мода | Нема коментари

Свадбени торти од соништата

Свадбени торти од соништата

Летните бои ги одбележуваат тортите кои ќе се најдат на масата на денот на вашата венчавка. Сјајот на светлите бои и декорации ќе ја направат вашата...

Мојата венчавка | Нема коментари

Чај од магдонос, природен лек за уринарни инфекции, камен во бубрег, рак на матка, слабокрвност …

Чај од магдонос, природен лек за уринарни инфекции, камен во бубрег, рак на матка, слабокрвност …

Чајот од магдонос низ историјата се користел и по препорака на билкарите за олеснување и одржување на редовен менструален циклус, и како лек за враќање...

Здраво тело | Нема коментари

Направете креативни коцки лед

Направете креативни коцки лед

Да се направат коцки лед, е една од најлесните работи на светот, а и сите ги сакаат во својот пијалак. Но, што ако можете да додадете нешто во водата која...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Жена за забава или жена за врска? Каква си ти?

Жена за забава или жена за врска? Каква си ти?

Најчесто жените за забава не се доживуваат себеси на тој начин и затоа многу често се случува да западнат во депресија, бидејќи не им е јасно зошто не...

Секс и Односи | Нема коментари

Милиброд со праски и коњак

Милиброд со праски и коњак

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 200 г брашно * 230 г путер * 180 г шеќер * 3 јајца * 1 лажичка прашок за пециво * 2 лажички ванилин шеќер * 60 мл јогурт * 2-3 праски *...

Мојата кујна | Нема коментари

Луксузен стан во Лондон

Луксузен стан во Лондон

Познатото британско студио за луксузен дизајн и архитектура Laura Hammett, го дизајнира проектот Devonshire Place во Лондон. Завршен во 2015 година, овој двособен...

Мојот дом | Нема коментари

Како да го научите детето побрзо да чита

Како да го научите детето побрзо да чита

Постојат разни програми кои ветуваат дека вашето дете ќе научи да чита, но зошто би давале пари за нив, кога можете да осмислите креативен начинда го...

Моето семејство | Нема коментари

Ова се најновите трендови во маникирот!

Ова се најновите трендови во маникирот!

Средените и уредни нокти, како и негуваните раце се слика за негувани жени. Тренд во светот на маникирот се ноктите со „празнина“ Имено, безбојната...

Убавина | Нема коментари

Најопасната планинарска патека во светот

Најопасната планинарска патека во светот

Ел Каминито дел Реј се наоѓа во Ел Коро, Шпанија. Во рревод значи „Кралот на малите патишта“. На голема височина на карпите постои една импровизирана...

Патувај | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk