← НАЗАД НА БОЗА
Фрапе торта

Фрапе торта

ПОТРЕБНИ СОСОТОЈКИ: За тесто: 75гр сирова маса за марципан 150гр путер 125гр шеќер 1кес.ванилин шеќер 3 јајца. 125гр Брашно На врвот на ножот, прашак...

Мојата кујна | Нема коментари

Состојки за ублажување на болката од акни

Состојки за ублажување на болката од акни

Имате убаво лице, но акните и се закануваат на вашата убавина? И тоа се случува осебено кога треба да присуствувате на некој важен настан? Не грижете се....

Брзо и Корисно | Нема коментари

Маслиново масло – тајната за здраво слабеење!

Маслиново масло – тајната за здраво слабеење!

Девојки, колку и да се обидуваме да ги избегнуваме маснотиите во името на убавината, вистината е дека тие се делат на два типа – штетни и корисни. И од...

Убавина | Нема коментари

Врски за еднократна употреба?!

Врски за еднократна употреба?!

Тој е консуматор. И таа исто. Има вештачи нокти и  јаде полуфабрикати. Купува продукти во убави примамливи опаковки и ги фрла штом ќе и здодеат. Пие кафе...

Секс и Односи | Нема коментари

Чај од коприва како лек за анемија

Чај од коприва како лек за анемија

Кај слабокрвните лица, најчесто проблемот е во недостаток на железо, кое е неопходно за пренос на кислородот до ќелиите, односно за правилно...

Здраво тело | Нема коментари

Нежен маникир со блескави кристали

Нежен маникир со блескави кристали

Доколку сеуште се прашувате со каков маникир да блеснете на денот на вашата свадба, ние ќе ви понудиме една нежна варијанта на маникир со кристали....

Мојата венчавка | Нема коментари

Рустикална фантазија – одраз на францускиот перфркционизам

Рустикална фантазија – одраз на францускиот перфркционизам

Оваа волшебна вила се наоѓа во Uzes, Provence, Франција. Нејзината убавина е збогатена со тениско игралиште, два неодоливи базени, игралиште за одбојка, фитнес...

Мојот дом | Нема коментари

Ве нервираат заплеткани слушалки? Решението е – патент …

Ве нервираат заплеткани слушалки? Решението е – патент …

Ве нервира плеткањето на слушалките ???…Еве кул начин како секогаш да ви бидат спремни за слушање на омилените тонови. Набавете интересен, колоритен...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Проверете каков тип е вашата кожа за да ја негувате правилно

Проверете каков тип е вашата кожа за да ја негувате правилно

За да ја негувате правилно, прво мора да знаете кој тип на кожа имате. Постојат четири основни видови на кожата – нормална, сува, мрсна, комбинирана и...

Убавина | Нема коментари

3 работи кои тој сака да ги направите во кревет

3 работи кои тој сака да ги направите во кревет

Ова не е листа на сексуални техники. Тајната за добриот секс помеѓу маж и жена не содржи совети и трикови за задоволство, заводливо соблекување или...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk