← НАЗАД НА БОЗА
Исповед на една мајка: 9 работи за кои не бев подготвена

Исповед на една мајка: 9 работи за кои не бев подготвена

Дали постојат работи кои ве изненадиле после доаѓањето на свет на вашето бебе? Една мајка направила список на неочекувани ситуации за кои треба да се...

Моето семејство | Нема коментари

Мусака со домати и моцарела

Мусака со домати и моцарела

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 1 кг. модар патлиџан, * 600 гр. домати, * 250 г. моцарела, * 1 лажица путер, * 3 јајца * 4 лажици  павлака за готвење, * 2 лажици...

Мојата кујна | Нема коментари

Недопрена природа – Островот Борнео во Азија

Недопрена природа – Островот Борнео во Азија

Ако сакате да разбудите авантуристот во себе, островот Борнео е токму местото за вас. Истиот е поделен меѓу Индонезија, Брунеи и Малезија во Азија, и е...

Патувај | Нема коментари

Каква депилација да изберете ова лето?

Каква депилација да изберете ова лето?

Има повеќе методи на депилација, но мора да знаете дека не секој метод  дава успешни и посакувани резултати.  Она што е од голема важност е да ја одберете...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk