← НАЗАД НА БОЗА
Како боите на виножитото – 5те неверојатно убави плажи во Италија

Како боите на виножитото – 5те неверојатно убави плажи во Италија

Дали некогаш сте се сончале на розова песочна плажа? Доколку одговорот е не, тогаш би требало да знаете дека во Сардинија постои една од најпознатите и...

Патувај | Нема коментари

Како да отстраните забен камен од забите без да одите на стоматолог?

Како да отстраните забен камен од забите без да одите на стоматолог?

Забниот камен не е воопшто убава појава, ниту пак чувството кога го движите јазикот врз забите. Меѓутоа, ако не сакате секој пат да одите на забар за да го...

Убавина | Нема коментари

Внимавајте, и вашето семејно милениче може да ви пренесе некаква болест

Внимавајте, и вашето семејно милениче може да ви пренесе некаква болест

Иако вашата мачка секој ден ве забавува и е нов член на вашето семејство, сепак треба да бидете свесни дека може да ви пренесе различни...

Моето семејство | Нема коментари

Направете сами столчиња за гледање филм во двор

Направете сами столчиња за гледање филм во двор

Имате желба да гледате филм на отворено и сега ви се потребни посебни столици во кои удобно ќе се сместите во текот на топлите летни ноќи и ќе уживате во...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Остварување на сонот на секоја девојка

Остварување на сонот на секоја девојка

Модната куќа Алфред Анџело неодамна воведе необична колекција на венчаници, инспирирана од  добро познатите дами. Станува збор за фустани од бајките,...

Мојата венчавка | Нема коментари

Сладолед од праски, мед и јогурт

Сладолед од праски, мед и јогурт

Овој сладолед ќе ве освежи, заслади и воодушеви бидејќи лесно се подготвува и е повеќе од неопходен за ова лето. Потребни состојки: 3 зрели праски,...

Мојата кујна | Нема коментари

Сјајот на скапоцените камења преточен во новата колекција на “TONY WARD”

Сјајот на скапоцените камења преточен во новата колекција на “TONY WARD”

По средбата со Салим Еде, колекционер и сопственик на музеј за минерали во Бејрут, Тони Вард доживеа откровение. Резултатот на тоа е колекција која е...

Мода | Нема коментари

Оваа куќа има само 26 квадрати, а нема да верувате како изгледа од внатре

Оваа куќа има само 26 квадрати, а нема да верувате како изгледа од внатре

Куќата од бајките, всушност постои! Објектот е целосно опремен, и кога ќе видите како изгледа во внатрешноста, нема да верувате дека тоа е со површина од...

Мојот дом | Нема коментари

Во текот на денот мајките мора да направат дури 42 задолженија

Во текот на денот мајките мора да направат дури 42 задолженија

Британските истражувања покажуваат дека просечната мајка во текот на денот прави дури 42 задолженија, како перење, чистење, спремање на децата за на...

Моето семејство | Нема коментари

Имаше вишок килограми, но сега се врати во форма и изгледа пооубаво од било кога

Имаше вишок килограми, но сега се врати во форма и изгледа пооубаво од било кога

Познатата актерка и пејачка пред  две недели наполни 35 години, но фотографиите покажуваат дека годините за неа се само број. Џесика Симпсон на својот...

ШоуБиз | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk