← НАЗАД НА БОЗА
Нов начин на печење компири

Нов начин на печење компири

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 1 кг млади компири (не многу ситни) * малку маслиново масло * малку крупна морска сол * малку црн пипер * (други зачини по...

Мојата кујна | Нема коментари

Тренди нокти : метални нијанси

Тренди нокти : метални нијанси

Ново и смело? Пробјате некоја метална нијанса на лак за нокти или пак комбинирајте две различни во омбре стил. Имате повеќе опции: златна, сребрена,...

Убавина | Нема коментари

Направи сама: Интересна фризура готова за 1 минута

Направи сама: Интересна фризура готова за 1 минута

Ако сте во потрага по инспирација за лежерна и впечатлива летна фризура, овој туторијал е одличен за вас. Без разлика дали се брзате или сакате да ја...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Откријте ги скриените значења на свадбените бои

Откријте ги скриените значења на свадбените бои

Секоја боја има свое скриено значење и праќа одредена порака, а доколку не го знаете значењето на свадбените бои тогаш време е да го дознаете... Ако сѐ...

Мојата венчавка | Нема коментари

Кога е подобро да се тушираме – наутро или навечер?

Кога е подобро да се тушираме – наутро или навечер?

Редовното туширање е една од најзначајните хигиенски навики. Сепак, експертите велат дека постои разлика дали се туширате навечер или...

Здраво тело | Нема коментари

Дали мажите може да живеат без жените?

Дали мажите може да живеат без жените?

Многу припадници на посилниот пол се противат на бракот и стабилните љубовни врски, не сфаќајќи зошто не можат цела вечност да бидат слободни момци. Но,...

Секс и Односи | Нема коментари

Факти за спонтаниот абортус кои мнозинството парови не ги знаат

Факти за спонтаниот абортус кои мнозинството парови не ги знаат

Избегнувањето на сексуалните односи е сосема вообичаена реакција после спонтаниот абортус, но она што не смее да недостасува е разговорот и...

Моето семејство | Нема коментари

Совршено уреден стан

Совршено уреден стан

Погледнете го овој совршено уреден стан со елементи и мебел во бела и црна...

Мојот дом | Нема коментари

Ова е најдобриот хотел на светот!

Ова е најдобриот хотел на светот!

„Oberoj Udavilas“ е името на официјално најдобриот хотел на светот, кој се наоѓа во Удајпур во Индија. Една од многубројните причини поради која што ја добива...

Патувај | Нема коментари

Што издава бакнежот ?

Што издава бакнежот ?

Бакнежот е најважниот допир, а првиот бакнеж може да ни раскаже многу интересни нешта за карактерот на партнерот и што може да очекувате од него во...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk