← НАЗАД НА БОЗА
Грашокот е најголем непријател на рак на простата!

Грашокот е најголем непријател на рак на простата!

Грашокот е идеална храна која поседува витамини: А, Ц, К, Б1, Б2, Б3, Б6 и седум минерали: манган, магнезиум, железо, бакар, цинк, калиум, фосфор, а содржи и...

Здраво тело | Нема коментари

Свадбени фризури за кратка коса

Свадбени фризури за кратка коса

Секоја жена сака да изгледа блескаво на нејзината свадба. Додека многу од дамите ja оставаат косата да порасне до големиот ден, има невести кои сепак ја...

Мојата венчавка | Нема коментари

Впечатлива и луксузна вила во Африка

Впечатлива и луксузна вила во Африка

Денеска решивме да ви ја претставиме Leobo Private Reserve. Оваа луксузна вила е лоцирана во Лимпопо во Јужна Африка. Таа нуди одлични пејсажи и прекрасна природа....

Патувај | Нема коментари

Како до совршено бели заби?

Како до совршено бели заби?

Бисерно белите заби повеќе не се нешто невозможно, па дури и за пушачите. Јасно е дека никотинот и  кофеинот се најголемите виновници за пожолтување на...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Неодолива ароматерапија

Неодолива ароматерапија

Како изгледа третманот за ароматерапија, денес? Во текот на ароматерапија обвиткани се во облога за да се зголеми ефектот на маслото, поради што често се...

Убавина | Нема коментари

Љубовната долина – чудесната Турција

Љубовната долина – чудесната Турција

Љубовната долина, која се наоѓа во Кападокија, Турција е еуфоричното место, камената структура која само што ќе ја погледнете, ќе сфатите дека ништо не е...

Патувај | Нема коментари

Зара есен 2015

Зара есен 2015

Дали е сеуште рано да се размислува за есенскиот аутфит? И додека сеуште трае големата распродажба, за оние кои сакаат пред време да размислуваат...

Мода | Нема коментари

Бидете најдобриот сопруг на светот

Бидете најдобриот сопруг на светот

Ви претставуваме неколку нешта, кои би требало да ги знаат припадниците на посилниот пол кога се впуштаат во брак… доколку сакаат да биде успешен !!! 1....

Моето семејство | Нема коментари

Парфе торта

Парфе торта

Подготовка: Бисквит добиваме со тоа што, белките ќе ги изматиме со шеќер, додека не се згусне, додаваме жолчки, брашно и какао. Подготвената смеса ја...

Мојата кујна | Нема коментари

Како да направите оргинална ретро фризура?

Како да направите оргинална ретро фризура?

Денес ќе ви покажеме како се прави оргинална ретро свечана фризура во само неколку чекори. За само 15 минути вашата нова фризура е готова! Ретрото е...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk