← НАЗАД НА БОЗА
Пронајдете ја својата совршена фризура за вашата свадба

Пронајдете ја својата совршена фризура за вашата свадба

Пунџите секогаш се во мода, или пак сакате пуштена коса? Со цвет или не. Тоа се само дел од прашањата за кои размислува една невеста долго пред да ја...

Мојата венчавка | Нема коментари

Пилешки крилца маринирани во пиво

Пилешки крилца маринирани во пиво

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 1 кг пилешки крилца * 120 мл пиво * 60 мл масло * 60 мл соја сос * 30 мл процеден лимонов сок * 2 чешниња лук * малку сол, црн...

Мојата кујна | Нема коментари

Храна која ќе ви помогне да се ослободите од летните пеги

Храна која ќе ви помогне да се ослободите од летните пеги

Пегите на кожата се слоеви темен пигмент, кои настануваат заради претераното изложување на UV зрачење. Најчесто се појавуваат на лицето, деколтето и...

Убавина | Нема коментари

Штрекнување во текот на спиењето

Штрекнување во текот на спиењето

Додека децата спијат, понекогаш може да забележиме дека се штрекнуваат во сон, непосредно пред да заспијат. Дали е тоа опасно? Не е, се работи за...

Моето семејство | Нема коментари

Интересен и несекојдневен остров во Кореа

Интересен и несекојдневен остров во Кореа

Овој остров сместен во Жолтото море во Кореа, Yeongheung Island, навистина има со што да Ве изненади. Ако се прашувате за што станува збор, тогаш ќе Ви кажеме дека...

Патувај | Нема коментари

Направете уникатни држачи за козметика во бањата

Направете уникатни држачи за козметика во бањата

За современата бања има многу можности, но лошото е тоа што повеќето од нив се ужасно скапи. Затоа, секогаш е добредојдена по некоја креативна идеја...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Фризури за невести

Фризури за невести

Во претставата на една идна невеста се околу свадбата се знае многу пред да дојде овој ден. Од венчаницата до шминката…сите детали се во главата на...

Мојата венчавка | Нема коментари

Vivanta By Taj, Малдиви – хотелот од бајките

Vivanta By Taj, Малдиви – хотелот од бајките

На прекрасните Малдиви, се наоѓа раскошниот и луксузен хотел „ Vivanta By Taj “… Прекрасниот океан, рајското опкружување и врвната услуга од светска класа,...

Патувај | Нема коментари

Брускети со печурки

Брускети со печурки

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 1 багет (или било кое друго лепче) * 700 гр свежи печурки * 2 чешниња лук * малку сол, црвен пипер, црн пипер * свеж босилок * малку...

Мојата кујна | Нема коментари

Уште една бела инспирација

Уште една бела инспирација

Ова е уште еден од многуте предлози за “бел” дом. Белата боја која ја симболизира чистотата, невиноста, слободата е една од најпосакуваните бои за...

Мојот дом | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk