← НАЗАД НА БОЗА
Работи кои не смеете да ги правите за време на секс

Работи кои не смеете да ги правите за време на секс

Постојат неколку работи кои никогаш не смеете да ги направите додека сте во кревет со вашиот партнер. Еве една листа од такви работи, па потрудете се...

Секс и Односи | Нема коментари

Дожд на денот на венчавката, значи среќа за младите

Дожд на денот на венчавката, значи среќа за младите

Свадбените суеверија ги имало одсекогаш, особено оние кои се однесуваат на временските услови на денот на свадбата. Според некои верувања, ако ви заврне...

Мојата венчавка | Нема коментари

Модерен стан со светол ентериер

Модерен стан со светол ентериер

Станот е со модерен дизајн кој плени и секој млад брачен пар. При уредување на вашиот дом обрнете посебно внимание на вашата светлина и атмосфера....

Мојот дом | Нема коментари

Временска разлика помеѓу 2 бремености

Временска разлика помеѓу 2 бремености

Лекарите советуваат да се причека барем година дена за следната бременост. На секој организам му треба пауза, колку и да е здрав. Жените кои...

Моето семејство | Нема коментари

Ви ја откриваме тајната, како се пржат мекици!

Ви ја откриваме тајната, како се пржат мекици!

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 10 гр – шеќер * 100 мл – масло * 1 кг – брашно * 1 квасец * малку сол НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Квасецот се раствора во една чаша...

Мојата кујна | Нема коментари

Како сами да направите локни со преса за исправување на коса (Видео)

Како сами да направите локни со преса за исправување на коса (Видео)

Ви  изгледа тешко и неостварливо?? Пробајте и ќе видите дека е возможно. Без да ги трошите вашите пари за скапи фризури, заштедете и изгледајте...

Убавина | Нема коментари

Направете сами: Витаминска бомба за супер имунитет!

Направете сами: Витаминска бомба за супер имунитет!

Не се чуствувате добро, имате проблеми со имунитетот, многу често се разболувате… епа ние го имаме вистинскиот лек за вас. Денеска ќе ви покажеме како...

Здраво тело | Нема коментари

Луксуз на Карибските острови – Baha Mar (Видео)

Луксуз на Карибските острови – Baha Mar (Видео)

Вреден 3,5 милијарди долари, овој ултра луксузен ресорт на Карибите се вика Baha Mar. Истиот се карактеризира со чисти, бели песочни плажи и кристално,...

Патувај | Нема коментари

Совети за новопечениот тато…

Совети за новопечениот тато…

Како да се наспиете и вие и вашето бебе? Ако сте е вие како повеќето татковци, не сте осамени ниту во овој проблем. Фер е да побарате помош, особено кога...

Моето семејство | Нема коментари

Невестински маникир идеи

Невестински маникир идеи

Како што веќе сите ние добро знаеме впечатливата декорација е топ тенденција што се однесува на маникирот, па секако тоа е актуелно и за невестинскиот...

Мојата венчавка | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk