← НАЗАД НА БОЗА
ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО СЕ СЛУЧУВАШЕ ИЗМИНАТАТА НЕДЕЛА ВО ВИЛАТА НИА

ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО СЕ СЛУЧУВАШЕ ИЗМИНАТАТА НЕДЕЛА ВО ВИЛАТА НИА

После критиките од жирито на минатата гала, натпреварувачите и менторите во вилата #НИА, напорно работат со цел да имаат подобри резултати кои ќе ги...

На иста адреса | Нема коментари

И мажите сакаат со цело срце, ама не знаат да го покажат тоа

И мажите сакаат со цело срце, ама не знаат да го покажат тоа

Он е маж, татко, војник, лидер, љубовник… На својот грб носи голем товар, прво и основно со тоа што од него се очекува да биде посилен. Тој треба да биде...

Секс и Односи | Нема коментари

Лукот го лечи труењето од храна многу подобро отколку антибиотиците

Лукот го лечи труењето од храна многу подобро отколку антибиотиците

Диалил сулфид, една од главните состојки на лукот, го штити телото од труења од храна создавајќи заштитен слој. Клучната состојка е 100 пати подобра во...

Здраво тело | Нема коментари

Плетени капи за студените денови

Плетени капи за студените денови

Плетената капа е најдоброто нешто што може да го имате во текот на ладните зимски денови што следат. Интересни се, кул и модерни. Со нив не множете да...

Мода | Нема коментари

Научно докажано ! Децата даваат смисла на животот!

Научно докажано ! Децата даваат смисла на животот!

Децата не секогаш не прават среќни…но сите се согласуваат дека тие мали луѓе даваат неизмерна смисла на животот!!! Научниците за прв пат му докажаа и...

Моето семејство | Нема коментари

Торта од костени

Торта од костени

Потребни состојки за бисквитот: –      6 јајца –      180 гр шеќер –      1 ванилин шеќер –      80 гр брашно –      60 гр скробно...

Мојата кујна | Нема коментари

Скапиот мебел чини неколку идеи

Скапиот мебел чини неколку идеи

Сите сакаме да живееме во големи куќи, опремени по последна мода и да откриваме неверојатни глетки низ огромните прозорци. Но малкумина од нас ја имаат...

Мојот дом | Нема коментари

Маска која веднаш го враќа сјајот на оштетената коса

Маска која веднаш го враќа сјајот на оштетената коса

Не е лесно да имаш убава и здрава коса, но ова видео ќе ви ја олесни вашата тешка задача. Се што ви е потребно е едно јајце и кокосово масло, кое е најдобро...

Убавина | Нема коментари

Популарни есенски модели и најнови трендови

Популарни есенски модели и најнови трендови

Денешните комбинации се едни од најдобрите есенски стајлинзи што до сега сме ги претставиле. Изработени се од високо квалитетни есенски парчиња кои...

Мода | Нема коментари

Моменти кога не смеете да доите

Моменти кога не смеете да доите

Многу мајки имаат млеко и можат да ги дојат бебињата, но од некоја причина не сакаат. Од друга страна, постојат жени кои силно сакаат да дојат, но не им се...

Моето семејство | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk