← НАЗАД НА БОЗА
Шармантен апартман во Мадрид

Шармантен апартман во Мадрид

Станот кој денеска ќе ви го претставиме се наоѓа во Мадрид, Шпанија и неодамна бил реновиран. Сега тој станал светол и хармоничен. Процесот на реновирање...

Мојот дом | Нема коментари

Брз колач со готов пудинг

Брз колач со готов пудинг

ПОТРЕБНИ СОТОЈКИ: * 1 пакетче пудинг од ванила без варење * пастеризирано млеко+кондензирано млеко * 3 пакетчиња ванилин веќер * 1 филџан слатка...

Мојата кујна | Нема коментари

Природен лосион кој ги отстранува дамките на лицето

Природен лосион кој ги отстранува дамките на лицето

Често на лицето се појавуваат дамки како последица на акни или алергии, а некои ги имаат и од самото раѓање. Сите тие може да придонесат за создавањето...

Убавина | Нема коментари

Кога е најдобро да му ги дупнете ушите на вашето дете?

Кога е најдобро да му ги дупнете ушите на вашето дете?

Доколку сакате на вашето девојченце или момче да му ги дупнете ушите, ви даваме совети како и кога тоа најсигурно да го направите. Иако родителите сé...

Моето семејство | Нема коментари

Како да спасите човек од мозочен удар само со игла?

Како да спасите човек од мозочен удар само со игла?

Неконвеционалниот метод за спасување на човечки живот при мозочен удар е метод на еден кинески професор кој вели дека секогаш во куќата треба да чувате...

Здраво тело | Нема коментари

НЕВЕРОЈАТЕН револуционерен дизајн: Раскошен 5 ѕвезден „cave“ хотел кој се гради веќе 2.5 години во напуштен кинески каменолом

НЕВЕРОЈАТЕН револуционерен дизајн: Раскошен 5 ѕвезден „cave“ хотел кој се гради веќе 2.5 години во напуштен кинески каменолом

Два од 19-ката на хотелот се градат под вода, а ќе бидат аквариум со стаклени ѕидови. Другите 17 ката ќе бидат изградени во пештера, во подножјето на...

Патувај | Нема коментари

Како ве опишуваат боите на вашата венчавка?

Како ве опишуваат боите на вашата венчавка?

Навистина е тешко да избереш бои за твојата венчавка, но потешко е истите да ги комбинираш. Среќната бројка е 3, три бои за одлична комбинација. Првата...

Мојата венчавка | Нема коментари

Дали си одговарате според хороскопскиот елемент?

Дали си одговарате според хороскопскиот елемент?

12 знаци од Зодијакот се поделени во 4 групи, во зависност од тоа на кој елемент му припаѓаат. Астрологијата посветува големо внимание на елементите,...

Секс и Односи | Нема коментари

Поминете ден на Менхетн – делот од Њујорк кој никогаш не спие !

Поминете ден на Менхетн – делот од Њујорк кој никогаш не спие !

Менхетн е брз и динамичен, интересен и кога е здодевно, разнолик и кога е монотоно… И кога веќе сте помислиле дека ги знаете сите точки од срцето на...

Патувај | Нема коментари

Мед и ореви природен лек против, импотенција, главоболка, чир …

Мед и ореви природен лек против, импотенција, главоболка, чир …

Ако кажеме дека е докажано за оваа комбинација од ореви и мед дека не може да се спореди ни со некои од најмоќните фармацевтски препарати, тогаш можеме...

Здраво тело | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk