← НАЗАД НА БОЗА
Кои жени се најлесни за освојување?

Кои жени се најлесни за освојување?

Одредени типови на жени, како и одредени состојби може да се индикатор за тоа колку таа личност може да се освои од страна на мажите, спротивнo од оние кои...

Секс и Односи | Нема коментари

Како најлесно да ги отстраните дамките од боја за коса од кожата?

Како најлесно да ги отстраните дамките од боја за коса од кожата?

Често кога ја бојадисувате вашата коса се случува да се измачкате по лицето и да не можете да се измиете посебно ако е темна бојата за коса што ја...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Мејкап совети за жени со сува кожа

Мејкап совети за жени со сува кожа

Во ладните денови сувата кожа може да ви биде проблем бидејќи ниските температури уште повеќе ја дехидрираат.Еве неколку совети кои ќе ви помогнат да...

Убавина | Нема коментари

Рај на земјата – Ephelia Resort на Сејшелите

Рај на земјата – Ephelia Resort на Сејшелите

Потпрете се на лежалката и опуштете се. Се наоѓате на ваша сопствена тераса со поглед на океанот. Ресортот се наоѓа на островот Махе. Изберете еден од 7-те...

Патувај | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk