← НАЗАД НА БОЗА
Кој е идеалниот маж, а која е идеалната жена?

Кој е идеалниот маж, а која е идеалната жена?

Постојано се водат дебати за тоа кој е подобар: мажите или жените. Од една страна, Американците нè нападнаа со стотици книги и теории дека мажите се од...

Секс и Односи | Нема коментари

Чај од ленено семе – чудотворен за кожа, коса и добра линија

Чај од ленено семе – чудотворен за кожа, коса и добра линија

Речиси и да нема припадничка на понежниот која барем еднаш во животот немала проблеми со килограмите. Во такви случаи прибегнуваме кон ригорозни...

Здраво тело | Нема коментари

Венчаници кои ќе ве фасцинираат

Венчаници кои ќе ве фасцинираат

Традицијата вели дека венчаниците треба да бидат бели, а поновите обичаи наложуваат дека тие треба да бидат богати со рачно изработени детали кои ќе...

Мојата венчавка | Нема коментари

Погледнете што се счулуваше во вилата “На иста адреса” непосредно пред седмата гала

Погледнете што се счулуваше во вилата “На иста адреса” непосредно пред седмата гала

Погледнете што се счулуваше во вилата "На иста адреса" непосредно пред седмата...

На иста адреса | Нема коментари

Погледнете ги настапите од 7-та гала НИА

Погледнете ги настапите од 7-та гала НИА

Седмата гала вечер помина во знакот на странските хитови. Погледнете ги настапите на 10 те натпреварувачи...

На иста адреса | Нема коментари

Хотел во Токио за најголемите љубители на книгите

Хотел во Токио за најголемите љубители на книгите

Многу луѓе ги сакаат книгите но, постојат и онакви кои буквално спијат до нив. „Книга и кревет Токио“ е хотел кој е тематски уреден во облик на...

Патувај | Нема коментари

Waterville – спектакуларен дом на вода

Waterville – спектакуларен дом на вода

„Waterville“ е спектакуларно минималистичко живеалиште на реката Амстел во Амстердам, дело на архитектонски фирма + 31ARCHITECTS. На барање на клиентите,...

Мојот дом | Нема коментари

Слатки мини кифлички со јаболко и цимет

Слатки мини кифлички со јаболко и цимет

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 55гр. кафеав шеќер * 1 лажица цимет * 3 лажици путер * 30г. сецкани ореви * 1 зелено јаболко * 1 пакување лиснато тесто (250...

Мојата кујна | Нема коментари

Кое е најпопуларно женско име во светот?

Кое е најпопуларно женско име во светот?

Најпопуларно име за девојче во светот е Софија, а земји во кои најмногу е застапено ова име се Мексико, Италија, Русија и САД. Лаура Ватенберг, експерт...

Моето семејство | Нема коментари

Извадете ја бојата за коса со помош на витамин Ц !

Извадете ја бојата за коса со помош на витамин Ц !

Кога сакаат да го променат изгледот,жените најчесто ја менуваат фризурата. Сакаат да експериментираат и стравуваат од неуспех. Но ако се одлучивте за...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk