← НАЗАД НА БОЗА
Како правилно да го нашминкате носот

Како правилно да го нашминкате носот

Од сите делови на лицето на кои нанесуваме шминка, носот е најчестиот проблем при изведување на техниката. Некои девојки и жени сметаат дека имаат...

Убавина | Нема коментари

Со оваа маст ќе се ослободете од хемороидите засекогаш

Со оваа маст ќе се ослободете од хемороидите засекогаш

Ефикасен рецепт за подготовка на домашна маст за лечење хемороиди, лекот лесно се прави, а докажано е помогнал на многу луѓе да се ослободат од оваа...

Брзо и Корисно | Нема коментари

ПРВО МАКЕДОНСКО РЕАЛНО МУЗИЧКО ШОУ – АКАДЕМИЈА 2!!!

ПРВО МАКЕДОНСКО РЕАЛНО МУЗИЧКО ШОУ – АКАДЕМИЈА 2!!!

Доколу знаете да пеете и сакате да станете ѕвезда, а сте на возраст од 18 до 35, пријавете се за учество во Академија 2! Пријавата за учество испратете ја на...

На иста адреса | Нема коментари

Разубавување пред 7 ма гала НИА

Разубавување пред 7 ма гала НИА

Натпреварувачите во вилата "На иста адреса" со нов имиџ за 7 гала. Погледнете како течат последните...

На иста адреса | Нема коментари

Сценска уметност за 7 ма гала со Весна Бејби Петрушевска НИА

Сценска уметност за 7 ма гала со Весна Бејби Петрушевска НИА

Весна Бејби Петрушевска ги подготвува сценските настапи на натпреварувачите за 7 та гала. Погледнете како течат...

На иста адреса | Нема коментари

Емотивен хаос после секс

Емотивен хаос после секс

Ве иритираат многу негови потези, но после сексот едноставно не може да престанете да размислувате дека сакате да му родите деца. Станува збор за...

Секс и Односи | Нема коментари

Јаболков оцет, мед и пипер против настинки

Јаболков оцет, мед и пипер против настинки

Во зима настинките и грипозните состојби се редовно среќавана и мошне досадна појава. Денес ќе ви понудиме една ефикасна рецепта со чија помош лесно...

Здраво тело | Нема коментари

Колекции на венчаници за 2016-та

Колекции на венчаници за 2016-та

Сензуални, романтични и деликатни венчаници во склоп на десетици бели бајки беа презентирани за време на Невестинската модна недела во Њујорк. Фрлете...

Мојата венчавка | Нема коментари

Ултра модерен дом…Вистински благослов !

Ултра модерен дом…Вистински благослов !

Желбата на сопствениците на овој дом, што секој би го посакал била: голема градина и огромен базен во кој ќе можат да уживаат децата. Иако самата куќа се...

Мојот дом | Нема коментари

Колку е опасно да спиете со шминка?

Колку е опасно да спиете со шминка?

Жените ретко си дозволуваат ваква негрижа, но на сите понекогаш ни се случува да заспиеме без да сме ја исчистиле шминката од лицето. Што се случува со...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk