← НАЗАД НА БОЗА
Што кога детето ви има проблеми со спиењето?

Што кога детето ви има проблеми со спиењето?

Еве и неколку совети, кои ќе ви помогнат да воспоставите здрави навики за спиење и вашето малечко да има удобен и мирен сон.  Создадете услови за...

Моето семејство | Нема коментари

Свадбена фризура со аксесоар во косата (Видео)

Свадбена фризура со аксесоар во косата (Видео)

Аксесоарите за коса се исклучително практични, бидејќи одговараат на различен тип на свадбени фризури. Сепак тие можат да направат една невеста...

Мојата венчавка | Нема коментари

Топла салата со фета сирење

Топла салата со фета сирење

Потребни состојки: Мерка за чаша 250 мл. 4 чаши мешани печурки, како што се буковки, шампињони, шитаке или лисичарки (било која комбинација која на вас ви...

Мојата кујна | Нема коментари

Гаража претворена во модерен стан

Гаража претворена во модерен стан

Оваа трансформација на стара гаража во модерен стан е изведена под внимателна контрола на италијанското студио Ego Vitamina Creativa. Дуплекс апартманот се...

Мојот дом | Нема коментари

Фантастични локни без да ја оштетите косата со високи температури

Фантастични локни без да ја оштетите косата со високи температури

Денес ќе ви покажеме уште еден фантастичен начин како да ја извиткате косата и да направите локни без да користите термички уреди притоа. Ништо друго не...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk