← НАЗАД НА БОЗА
Користете бебешко масло за разубавување

Користете бебешко масло за разубавување

Остранување на шминка Неколку капки од бебешкото масло ставете на памук и ќе ги отстранете трагите и на најтврдокорната шминка. Совршено е за...

Убавина | Нема коментари

Зои Блаж одговорна за вилата НИА

Зои Блаж одговорна за вилата НИА

И покрај тоа што тече 7 та недела од влегувањето на натпреварувачите во вилата ''На иста адреса'', тие сеуште имаат проблеми со будење. Погледнете кој ги...

На иста адреса | Нема коментари

Час по вокална техника со Андријана Јаневска НИА

Час по вокална техника со Андријана Јаневска НИА

Натпреварувачите ги вежбаат песните за 7 та гала. Погледнете како помина часот по вокална техника со Андријана...

На иста адреса | Нема коментари

Марио гледа на кафе НИА

Марио гледа на кафе НИА

Зои сака женско дете, Марио и гледа на кафе на Михова... Погледнете што се случуваше во вилата "На иста...

На иста адреса | Нема коментари

7 Совети да не го разгалите вашето дете

7 Совети да не го разгалите вашето дете

Љубовта кон детето нема граници, но ако не сакате премногу да го разгалите тогаш морате да поставите некои основни правила. Со помош на овие 7 совети,...

Моето семејство | Нема коментари

Инспирација за идните „бохо“ невести

Инспирација за идните „бохо“ невести

Ако планирате наскоро да го кажете судбоносното „да“ и да ги отворите вратите на заедничкиот брачен живот, можеби треба да размислите за големиот...

Мојата венчавка | Нема коментари

Брз солен ролат со шунка и краставички

Брз солен ролат со шунка и краставички

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 5 јајца * 1 помала шолја јогурт * малку сол * 5 лажици брашно * ½ лажица прашок за пециво За фил: * 150г. крем сирење * 100г. кисела...

Мојата кујна | Нема коментари

Ивона и Стефан со своите преводи НИА

Ивона и Стефан со своите преводи НИА

Погледнете како Ивона и Стефан се снајдоа во зададената задача...

На иста адреса | Нема коментари

Натпреварувачите ги вежбаат песните за 7 та гала НИА

Натпреварувачите ги вежбаат песните за 7 та гала НИА

Натпреварувачите ги вежбаат песните за 7 та гала. Овој пат сериозниот пристап кон задачата е...

На иста адреса | Нема коментари

Фантастично уредени 29 m² станбен простор

Фантастично уредени 29 m² станбен простор

Во еден прекрасен стан во Москва, со површина од само 29 метри квадратни, дизајнерите успеале да најдат простор за сите човечки потреби. Имено, малиот...

Мојот дом | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk