← НАЗАД НА БОЗА
Бијонсе е боливудска ѕвезда во спотот на Coldplay за „Hymn for the Weekend“

Бијонсе е боливудска ѕвезда во спотот на Coldplay за „Hymn for the Weekend“

Бијонсе и Coldplay го објавија спотот за својата прва заедничка песна, „Hymn for the Weekend“. Видеото ја покажува колоритната страна на Индија. Додека Крис Мартин...

ШоуБиз | Нема коментари

Неверојатно едноставни начини како да ја освоите девојката од вашите соништа

Неверојатно едноставни начини како да ја освоите девојката од вашите соништа

Жените нетрпеливо чекаат да бидат освоени од вистинскиот маж кој знае да ги чита знаците и кој знае кога да пристапи, а кога да отстапи. Кога на жената ѝ...

Секс и Односи | Нема коментари

11 навики на подготвување на храната кои го загрозуваат вашето здравје

11 навики на подготвување на храната кои го загрозуваат вашето здравје

Некои од начините на кои ја подготвуваме храната можат да бидат многу погрешни и да се причина за предизвикување многу болести. Бактериите се сериозна...

Мојата кујна | Нема коментари

12 начини на кои моќните жени го живеат својот живот поинаку

12 начини на кои моќните жени го живеат својот живот поинаку

Додека она што ја прави жената моќна е високо субјективна работа, засега ќе речеме дека моќните и силни жени се чувствуваат одлично во сопствената кожа....

Стил на денот | Нема коментари

Како е да се живее во куќа стара 300 години?

Како е да се живее во куќа стара 300 години?

Оваа прекрасна куќа се наоѓа на брегот на Корвел, Велика Британија, а била изградена во далечната 1680-та година, пред повеќе од 300 години. Куќата наречена...

Мојот дом | Нема коментари

Неверојатна музичка комбинација од “Hello” на Адел и Реквиемот на Моцарт

Неверојатна музичка комбинација од “Hello” на Адел и Реквиемот на Моцарт

Музичката композиција „Chello“ која ги комбинира „Hello“ и „Lacrimosa“ од познатиот Реквием на Моцарт е еден креативен, музички експеримент кој ги спојува...

Музика и филм | Нема коментари

5 чекори кои водат кон добросостојба

5 чекори кои водат кон добросостојба

Добросостојбата е универзална цел која е составена од добар баланс помеѓу здравјето и среќата. Тоа секогаш треба да биде нешто кое се стремиме да го...

Живот | Нема коментари

Ралф Лорен со нова READY TO WEAR PURPLE LABEL колекција за мажи

Ралф Лорен со нова READY TO WEAR PURPLE LABEL колекција за мажи

Неодамна во Њујорк, за време на презентацијата на неговата машка колекција за есен 2016, Ралф Лорен изјави дека негова цел е да ги покаже мажите во едно...

man fashion | Нема коментари

Експерт за труење со храна открива 6 јадења кои не треба да ги јадете

Експерт за труење со храна открива 6 јадења кои не треба да ги јадете

После 20-годишно искуство со судски процеси поврзани со труење од храна, Бил Марлер едноставно престанал да консумира одредени јадења. Адвокатот кој го...

Здраво тело | Нема коментари

Bentlеy Continental GT Monster најново од Мулинер

Bentlеy Continental GT Monster најново од Мулинер

Компанијата Mулинер е позната по своите специјални верзии на Бентли, а овој пат заедно со Монстер Аудио го направија Bentley Continental GT Monster кој изгледа и...

man fashion | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk