← НАЗАД НА БОЗА
18 места како од бајка

18 места како од бајка

Овој пат одлучивме да ве однесеме во светот на бајките. Нашата планета е полна со убавини кои се уште не се откриени, токму затоа ние ви ги откриваме 18 те...

Патувај | Нема коментари

Вилата на Ријана доби нови сопственици

Вилата на Ријана доби нови сопственици

Криси Тајган и нејзиниот сопруг, Џон Леџенд , неодамна ја купија вилата на Ријана во Беверли Хилс. Погледнете за што тие платија 14,1 милиони...

ШоуБиз | Нема коментари

Најскапиот апартман во Холандија

Најскапиот апартман во Холандија

Пред извесно време беше презентиран најскапиот апартман во Холандија. Всушност, тоа е најскапиот апартман на оваа земја и се наоѓа во срцето на...

Мојот дом | Нема коментари

Женски потези кои го излудуваат секој маж

Женски потези кои го излудуваат секој маж

Психолозите се согласуваат дека неизвесноста е една од најчестите причини за љубомора. Без оглед на тоа колку мажите имаат сабодоверба, доволен е само...

Секс и Односи | Нема коментари

Сара Џесика Паркер дизајнира чевли за невести

Сара Џесика Паркер дизајнира чевли за невести

За Сара Џесика Паркер, нема одмор. Таа неодамна ја доби посакуваната награда во областа на дизајн за  чевли , доделена од WWD . Нејзиниот следен чекор е...

Мода | Нема коментари

Мистериозниот плав сафир на Cartier

Мистериозниот плав сафир на Cartier

Ако сте љубител на луксузен накит, а истовремено не можете без часовник, не грижете се, познатата куќа Cartier изработи совршена комбинација. Станува збор...

Мода | Нема коментари

Dioressence нова линија на високи потпетици

Dioressence нова линија на високи потпетици

Класичните шило потпетици се комбинираат во сите модни стилови. Токму затоа француската модна куќа Christian Dior ја лансираше новата колекција високи...

Мода | Нема коментари

Златна колекција за златен јубилеј

Златна колекција за златен јубилеј

По повод 50 то јубилејно издание на Super Bowl, Nike лансираше златна колекција на чевли и облека за мажи, жени и деца. Погледнете ги гламурозните модели кои веќе...

man fashion, Мода | Нема коментари

Како да направите мат лак за нокти, за само 5 минути

Како да направите мат лак за нокти, за само 5 минути

Мат лакот е најновиот тренд кој секоја жена мора да го проба. Доколку сами се грижите за негата на вашите нокти, направете мат лак за само неколку...

Убавина | Нема коментари

Dolce & Gabbana, пролет/лето 2016

Dolce & Gabbana, пролет/лето 2016

Погледнете ја новата колекција на Dolce & Gabbana за пролет/лето...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk