← НАЗАД НА БОЗА
Конечно: Оскар во рацете на Леонардо ди Каприо

Конечно: Оскар во рацете на Леонардо ди Каприо

Леонардо ди Каприо ја доби наградата Оскар за најдобар актер. Тоа е негова прва победа по пет номинации во оваа категоријата. На 88 церемонија на...

Новости | Нема коментари

Експрес диета – 2 килограми за само 3 дена

Експрес диета – 2 килограми за само 3 дена

Оваа едноставна диета е наменета за сите што сакаат на брзина да се ослободат од вишокот килограми, по период на обилна исхрана или пред некој важен...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

Денешен...

Стил на денот | Нема коментари

Неколку начини како да носите риги оваа пролет

Неколку начини како да носите риги оваа пролет

Ригите се денес нешто како малиот црн фустан. Секогаш ќе се чувствувате одлично и самоуверено ако ги имате на себе. Поради својата...

Мода | Нема коментари

Седум лесни фризури за секој ден од неделата

Седум лесни фризури за секој ден од неделата

Доколку сакате различен изглед за секој ден од неделата, а немате многу време да и посветите на косата, ова е идеално видео за вас. Станува збор за седум...

Убавина | Нема коментари

10-те најдобри места за живеење

10-те најдобри места за живеење

Во истражувањето жителите сами рангираат колку се задоволни од животот во градот во кој што живеат. Еве ги десетте најдобри градови за живеење, според...

Патувај | Нема коментари

Обрнете внимание – зошто на вашата кожа се појавуваат модринки?

Обрнете внимание – зошто на вашата кожа се појавуваат модринки?

Постојат многу причини зошто ни се јавуваат модрици и зошто кај некои од нас многу полесно и побрзо се појавуваат.Сините и црвените дамки на кожата се...

Здраво тело | Нема коментари

Претворете го стариот џемпер во модерно здолниште

Претворете го стариот џемпер во модерно здолниште

Сигурни сме дека некаде во ормарот имате стара блуза или џемпер кој во изминатите две (илиповеќе години воопшто го немате облечено. Реалноста е дека...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Домашен чоколаден крем

Домашен чоколаден крем

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 150 мл вода 300 гр шеќер 2 кесички ванилин шеќер 200 гр путер 200 гр млеко во прав 100 гр млечно чоколадо 100 гр бело чоколадо НАЧИН...

Мојата кујна | Нема коментари

Спална соба со поглед што магепсува

Спална соба со поглед што магепсува

Има нешто заедничко кај сите проекти на спални соби што денес ќе ги видите, а тоа е величенствениот поглед што секоја од овие соби го поседува на свој...

Мојот дом | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk