← НАЗАД НА БОЗА
Домашни средства против кашлица

Домашни средства против кашлица

И најбаналната кашлица е резултат на воспаление на слузницата на грлото. Се што треба да направите е да истискате сок од црна ротквица. Кон добиениот...

Здраво тело | Нема коментари

Домашен какао скроб за раце и нозе

Домашен какао скроб за раце и нозе

Погрижете се за кожата на рацете и нозете со овој супер лесен и ефикасен рецепт за домашен скроб. Со него ќе и овозможите на вашата кожа да се птхрани и...

Убавина | Нема коментари

Како да ја исчистите рѓата со компири и сол?

Како да ја исчистите рѓата со компири и сол?

Ако имате р’ѓа на садовите или некаде на друго место во вашиот дом, постои сосема лесен и супер начин да се справите со неа. Ви требаат само компири и...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Интегрални мафини со сирење, зелени маслинки и кашкавал

Интегрални мафини со сирење, зелени маслинки и кашкавал

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 200гр сирење (рендано) *30 гр путер на коцки * 10 зелени маслинки * 500гр интегрално брашно * 100мл масло * 1 жолчка * малку сол * 3...

Мојата кујна | Нема коментари

Најважното нешто, што му е потребно на едно дете

Најважното нешто, што му е потребно на едно дете

Облека, играчки, обувки, телефони, првокласни училишта, пелени… На децата всушност им треба само едно и единствено нешто. Љубов! Ако можеш да му дадеш...

Моето семејство | Нема коментари

Ерогената карта на машкото тело

Ерогената карта на машкото тело

Постои распространета заблуда за тоа дека мажот има само една и единствена ерогена зона. И дека останатите допири не му се интересни… Ќе се обидеме да...

Секс и Односи | Нема коментари

Како да си ги направите популарните боксерски плетенки?

Како да си ги направите популарните боксерски плетенки?

Фризурата која не потсетува на детството во моментот е вистински хит на социјалните мрежи и помеѓу познатите трендсетерки. Станува збор за „boxer“...

Убавина | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

Како да направите спектакуларна свадба?

Како да направите спектакуларна свадба?

Секој сака да има свадба која ќе остане запаметена. Што треба да знаете доколку сакате да имате свадба од соништата? Привлечете внимание: Најдобар...

Мојата венчавка | Нема коментари

Домашен чипс од тиквички

Домашен чипс од тиквички

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 2 тиквички со средна големина * маслиново масло * 100гр рендан пармезан * 100гр лебни трошки * сол * бибер НАЧИН НА...

Мојата кујна | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk