← НАЗАД НА БОЗА
Еве што не смеете да допирате во авионската кабина

Еве што не смеете да допирате во авионската кабина

Патувањето со авион е стандардна процедура кога одиме на далечни дестинации, а на некои луѓе им е и попријатно средство за минување и кога станува збор...

Патувај | Нема коментари

Болката во вилицата, забоболка или симптом за срцев удар

Болката во вилицата, забоболка или симптом за срцев удар

Болката во вилицата и забоболката може да претставуваат симптом за срцев удар, особено кај жените – укажува едно истражување направено од шведските...

Здраво тело | Нема коментари

Ким ја покажа својата нова фигура во проѕирна маица!

Ким ја покажа својата нова фигура во проѕирна маица!

Таа неодамна изгуби неверојатни 14 килограми откако го роди своето второ дете во декември. Ким Кардашијан ја покажа својата нова фигура пред очите на...

Новости | Нема коментари

Совршен мал дом

Совршен мал дом

Дизајнер Alex Nogueira овој проект го има завршено 2014 год. Барање за едноставност идеја се ова да се вклопи во теренот беше основен услов за овој проект. Таа...

Мојот дом | Нема коментари

Најдобар сопруг во целиот зодијак

Најдобар сопруг во целиот зодијак

Секој човек има свои доблести и мани кои го прават единствен, но експертите од областа на астрологијата веруваат дека положбата на планетите и...

Моето семејство | Нема коментари

Како треба да се однесуваме на почетокот на врската

Како треба да се однесуваме на почетокот на врската

Ниту еден почеток на врска не е лесен. Но тоа не значи дека треба да се претвораме во нешто што не сме, а сепак од некои работи мора да се воздржиме за...

Секс и Односи | Нема коментари

Вежба за совршен задник

Вежба за совршен задник

Многу дами му се воодушевуваат на задникот на Џенифер Лопез, а сите девојки и жени кои сакаат облини постојано се во потрага по идеалната вежба со која...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Идеални мантили за пролетната сезона

Идеални мантили за пролетната сезона

Оваа сезона најпопуларни пролетни мантили се оние од меки материјали како сатен и вискоза кои во некои случаи можат да се носат и како...

Мода | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

Кремаста шеќерна пита

Кремаста шеќерна пита

Кремаста, мека и шеќерна пита која многу лесно се подготвува, а брзо се јаде. Потребно е: 4 лажици несолен путер 220 мл слатка павлака 220 мл пола-пола...

Мојата кујна | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk