← НАЗАД НА БОЗА
Велигденски јајца направени од храна

Велигденски јајца направени од храна

Направете сами, јајца за декорација на велигденската трпеза, со кои ќе си го украсите домот а воедно и ќе уживате во нивниот прекрасен вкус. Јајца од...

Мојата кујна | Нема коментари

Ерусалим – патека помеѓу земјата и небото…

Ерусалим – патека помеѓу земјата и небото…

Многу е поголемо духовното, отколку атрактивното значење како туристичка локација, на градот на трите вери – Ерусалим… Градот кој ја раскажа...

Патувај | Нема коментари

Еве како да ја победите поленската алергија без употреба на лекови!

Еве како да ја победите поленската алергија без употреба на лекови!

Започна сезоната на непријатните алергии и период кога поголемиот број од луѓето имаат здравствени проблеми. Лековите за сите наши проблеми, па и...

Здраво тело | Нема коментари

Најдобрите вежби за совршено тело

Најдобрите вежби за совршено тело

Сите знаеме колку е голема улогата на физичката активност за добриот физички изглед. Ни една диета, ни една козметичка процедура или пак хируршка, не...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Секс и во бременост! Совети како да го изведете тоа

Секс и во бременост! Совети како да го изведете тоа

За време на бременоста, жените најчесто избегнуваат да имаат секс со партнерот поради стравот дека нешто може да му се случи на бебето. Сексот е одличен...

Секс и Односи | Нема коментари

Декоративен и вкусен ролат со јајца

Декоративен и вкусен ролат со јајца

Одличен начин да ги искористиме велигденските јајца Потребни состојки: –      200 гр срзнат грашок –      200 гр морков –      200 гр...

Мојата кујна | Нема коментари

Каква е вашата судбина според дата на раѓање?

Каква е вашата судбина според дата на раѓање?

21 март – 19 април: Време за будење! Природата ве оддарила со толку многу енергија!Единствено што треба да направите, е да се будите рано и да го почнете...

Интересно | Нема коментари

9 ефектни невестински фустани за секси свадба со многу танц

9 ефектни невестински фустани за секси свадба со многу танц

Секоја девојка има сопствена претстава за својата свадба од соништата – но во сите задолжително присуствува најубавиот фустан. Од неодамна, се повеќе...

Мојата венчавка | Нема коментари

Внимавајте! … и детето има свое јас

Внимавајте! … и детето има свое јас

Сите сме виделе тврдоглаво дете. Тоа и самото не знае што сака. Бара играчка, потоа ја фрла на земја… дај ми друга, не ја сакам оваа, дај ми ја онаа, земи ме...

Моето семејство | Нема коментари

5 едноставни начини да го намалите обемот на колковите

5 едноставни начини да го намалите обемот на колковите

Многу жени мака мачат со симнувањето на масните наслаги од критичните точки – стомакот, задникот и колковите. Ако мислите дека едноставно не е можно...

Фитнес и Диети | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk