← НАЗАД НА БОЗА
Освежете го изгледот на платнените патики со помош на водени бои

Освежете го изгледот на платнените патики со помош на водени бои

Доколку понекогаш ви недостасуваат безгрижните училишни денови, а особено часовите по ликовно, кога можевте да ја покажете својата креативност играјќи...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Гурмански поховани пиперки

Гурмански поховани пиперки

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 9 печени пиперки 1,5 dl масло 2 јајца 150gr кашкавал 9 ленти димена сланина сол 100gr презла 3 лажички бражно зачини по...

Мојата кујна | Нема коментари

Рамни платформи, сребрени патики и каубојки

Рамни платформи, сребрени патики и каубојки

Обувките мора да бидат пријатни, поготово ако подолго време стоите или се движите. На тоа инсистираат дизајнерите кои за оваа сезона се инспирирани од...

Мода | Нема коментари

Елегантен женски дом

Елегантен женски дом

Овој елегантен стан се наоѓа во Далас, САД и е во сопственост на жена која има развиен афинитет кон дизајнот. За опремувањето на домот таа им се доверила...

Мојот дом | Нема коментари

Очите ја откриваат вашата личност

Очите ја откриваат вашата личност

Погледот, бојата и обликот на вашите очи можат да кажат многу за вашиот карактер. Дека очите се огледало на душата се знае многу оддамна. Уверете се уште...

Интересно | Нема коментари

Џеј Ло пред целиот свет му пратила провокативна порака на Леонардо ДиКаприо, а тој…

Џеј Ло пред целиот свет му пратила провокативна порака на Леонардо ДиКаприо, а тој…

Пејачката и актерка Џенифер Лопез била гостинка во емисијата “Late Late Show” на Џејмс Корден. Во делот на емисијата кој се нарекува “Carpool Karaoke” тој го зел...

Новости | Нема коментари

Зошто децата одат на прсти?

Зошто децата одат на прсти?

Дефиниција Одењето на прсти или на испупчениот дел од стапалото (познато како одење на прсти), е прилично често кај децата кои штотуку...

Моето семејство | Нема коментари

Зошто секој ден треба да пиете чаша солена вода?

Зошто секој ден треба да пиете чаша солена вода?

Некој кој е навикнат да пие кафе штом ги отвори очите, веројатно ќе биде згрозен од идејата денот да го започне со солена вода на празен...

Здраво тело | Нема коментари

Секс без љубов = јадење без сол

Секс без љубов = јадење без сол

Сексуалната компатибилност е убава работа, но не е единствената која ги зближува луѓето. Изгледа дека е обратно, објаснуваат...

Секс и Односи | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk