← НАЗАД НА БОЗА
Бидете фит со помош на најдобрите сајтови за вежбање!

Бидете фит со помош на најдобрите сајтови за вежбање!

Постојат милион изговори да не вежбате: топло е, ладно е, во теретана има премногу пот и гужва… Немојте да не мразите, но ние ви кажуваме дека не постои ни...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Вода со вкус – 4 комбинации за детоксикација и забрзување на метаболизмот

Вода со вкус – 4 комбинации за детоксикација и забрзување на метаболизмот

Сите знаат колку е важна водата за организмот и дека треба да се внесуваат 1,5-2 литри вода дневно. Ако сакате убав тен, сјајна коса, цврсти нокти, здрав...

Здраво тело | Нема коментари

Без печење, без миксер: Ледолино торта

Без печење, без миксер: Ледолино торта

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 500 мл. млеко 500 мл. хопла 12 лажици густин (околу 110 г.) 1 ванилин шеќер 100 гр. темно чоколадо за готвење 100 гр. бело чоколадо 4 лажици...

Мојата кујна | Еден коментар

Санторини: Идеална дестинација за венчавка од соништата

Санторини: Идеална дестинација за венчавка од соништата

Островот Санторини е познат по неверојатните зајдисонца кои го одземаат здивот, живописните карпи, романтичната атмосфера, длабоките сини морски...

Мојата венчавка | Нема коментари

Направи сам: декоративен лустер од хартиени корпички

Направи сам: декоративен лустер од хартиени корпички

Декорирањето на домот не мора баш секогаш да подразбира цело богатсво кое ќе треба да го одвоите од џебот. Со малку креативност, фантазија, волја и...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Што крие во себе стариот душек на кој спиеме

Што крие во себе стариот душек на кој спиеме

Во креветот спиеме, читаме, се гушкаме и размислуваме…Но ретко кога некоја од нас помислува дека всушност лежиме на извор на...

Интересно | Нема коментари

Стан исполнет со позитивна енергија

Стан исполнет со позитивна енергија

Многу често не привлекуваат екстравагантна архитектура и луксузниот ентериер, но тоа повеќето од нас не можат да си го дозволат. Сепак нашите...

Мојот дом | Нема коментари

Како да препознаете дали сака сериозна врска или само авантура

Како да препознаете дали сака сериозна врска или само авантура

Без разлика колку и да сме паметни, често имаме проблем со препознавање на намерата на момчето со кое почнавме да се гледаме. Во продолжение...

Секс и Односи | Нема коментари

Неколку докази дека сте подобра мајка од што мислите

Неколку докази дека сте подобра мајка од што мислите

Суштината е во ситниците, затоа ви претставуваме неколку знаци кои велат дека сте подобра мајка од што мислите. 1. Вашето дете ве потсетува дека треба...

Моето семејство | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk