← НАЗАД НА БОЗА
Модни комбинации со впечатливи риги

Модни комбинации со впечатливи риги

Секоја сезона, на било кое парче облека некако ригите мора да се присутни. Ситни, крупни, впечатливи, широки, тенки, вертикални или хоризонтални...

Мода | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

Направете сапун со вашиот омилен мирс

Направете сапун со вашиот омилен мирс

Еве еден едноставен рецепт како да направите сапун, кој ќе го има вашиот омилен мирис и ќе го има обликот кој вие го сакате. Еден обичен глицерински...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Престижен апартман во Монако

Престижен апартман во Монако

Ова место на Француската ривијера, представува дом за богатите светски личности… Преполно со познати казина, продавници на престижните светски модни...

Мојот дом | Нема коментари

Кои се најгостопримливите градови во светот?

Кои се најгостопримливите градови во светот?

Каде и да патувате во светот, туристички или работно, секогаш е добро да знаете каков е градот во кој одите - која е цената на сместувањето, храната и...

Патувај | Нема коментари

Посна Капри торта

Посна Капри торта

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 800гр. посни бисквити 1.5л сок од порторкал 6 пудинга од ванила 300гр. посна чоколада 4 лажици масло 250гр. маргарин 500гр....

Мојата кујна | Нема коментари

Дали е добро да бидете девица во 30-те години?

Дали е добро да бидете девица во 30-те години?

На социјалните мрежи често знаеме да сретнеме девојки кои се во своите 30-ти години, а сè уште немале никакви сексуални односи. Станува збор за убави,...

Секс и Односи | Нема коментари

Кои се најдобрите години за среќа, љубов и кариера?

Кои се најдобрите години за среќа, љубов и кариера?

Погледнете во која година ќе бидете најуспешни, најмногу заљубени и кога ќе имате највеќе пари! Направено е испитување во кое биле вклучени 2000 мажи и...

Интересно | Нема коментари

Работи кои ги знаат само мајките кои имаат ќерка

Работи кои ги знаат само мајките кои имаат ќерка

Кога мајките ќе дознаат дека носат женско бебе, си помислуваат дека и тие самите бие некогаш мали девојчиња и отприлика знаат што да очекуваат. Но, не е...

Моето семејство | Нема коментари

Инспирација за топлите денови: 2 бои кои ќе го обележат летото 2016

Инспирација за топлите денови: 2 бои кои ќе го обележат летото 2016

Пастелните бои потполно се во тренд оваа година и нема да згрешите доколку од глава до петици се облечете во овие бои. Компанијата „Pantone“, но и...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk